Engelli girişimcinin projesi onaylandı

Engelli girişimcinin projesi onaylandı

Engelli girişimcinin projesi onaylandı

İŞKUR, ‘Kendi İşini Kurmak İsteyen Engellilere Yönelik Destek Projesi’ kapsamında 28 yaşındaki bir kadının projesini onayladı. İŞKUR’dan destek almaya hak kazanan engelli girişimci Merve Önder, ülke ekonomisi ve aile bütçesine katkı sağlamanın mutluluğunu yaşıyor.
Engelli ve Eski Hükümlü Çalıştırmayan İşverenlerden Tahsil Edilen İdari Para Cezalarını Kullanmaya Yetkili Komisyon, Zonguldak İŞKUR’a başvuru yapan engelli kadın girişimci Merve Önder’in projesini onayladı. Buna göre ‘Çiğ köfte-Cafe’ işletmesi açan kadın girişimci İŞKUR’dan destek almaya hak kazandı.
Kendi işini kurduğu için çok mutlu olduğunu ifade eden Merve Önder, yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“İŞKUR’un desteğini öğrendikten sonra gerekli ön araştırmaları yaparak projemi yazdım ve Zonguldak İŞKUR’a sundum. Projem İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından uygun görülerek, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğüne gönderildi. İŞKUR Genel Müdürlüğü de projemi onayladı ve hibeyi almaya hak kazandım. Engelim, çalışmama ve ekonomiye katkı sağlamama engel değil. Engelli olan, olmayan herkese tavsiye ediyorum. Bu sürecin başından sonuna kadar yanımda olan İŞKUR personeline de teşekkür ederim.”

Okunma Sayısı: 338
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39