Erişilebilir toplantısı ilgi gördü

Erişilebilir toplantısı ilgi gördü

Erişilebilir toplantısı ilgi gördü

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü ile Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı koordinasyonunda BEÜ birimlerindeki erişilebilirlik çalışmaları ve birimler tarafından yapılması gereken düzenlemeleri konu alan “Erişilebilirlik” toplantısı yapıldı.

Tahir Karauğuz Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Rektör Yardımcıları, Daire Başkanları ve Engelli Öğrenci Birim Koordinatörleri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Rektör Çufalı , Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi olarak Erişebilirlik konusunda önemli çalışmaların olduğunu, bu çalışmaların sonucunda Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından ‘mekanda erişim’ kriterlerini tamamlayan Tıp, Mühendislik ve Diş Hekimliği Fakültelerine ‘Turuncu Bayrak Ödülü’ verildiğini ve tüm kampüslerde, erişebilirlik kalitesinin göstergesi olan turuncu bayrak sayısını artırmayı hedeflediklerini belirtti.  Eğitimde, sosyal ve kültürel faaliyetlerde erişebilir olmak için akademik ve idari personelin üzerlerine düşen görev ve sorumlulukları yerine getirmeleri gerektiğinin altını çizen Rektör Prof. Dr. Çufalı, mekânda, eğitimde ve sosyal ve kültürel anlamda erişebilirlik adına üniversite bünyesinde ciddi yatırımların yapıldığını vurguladı.

Engelli Birim Koodinatörü Hakan Kalyon ise, Bülent Ecevit Üniversitesi Engelli Birim Koordinatörlüğünün çalışma prensipleri,  mekânda, eğitimde, sosyokültürel faaliyetlerde erişebilirlik kriterleri ve koordinatörlüğün erişebilirlik adına yaptığı çalışmaları içeren bir sunum gerçekleştirdi. Yapı İşleri Daire Başkanı Şebnem Demircan Gümüş de üniversite genelinde hayata geçirilen fiziki altyapı çalışmaları ve yatırımlar hakkında bilgiler aktardı. Erişebilirlik kapsamında BEÜ’nün 2020 hedeflerinin ele alındığı toplantı, katılımcılardan gelen soruların Hakan Kalyon ve Şebnem Demircan Gümüş tarafından cevaplanması ile sona erdi.

Gündem

Okunma Sayısı: 701
Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2020, 00:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39