Güney: Engellemeye kimsenin gücü yetmeyecektir

Güney: Engellemeye kimsenin gücü yetmeyecektir

Güney: Engellemeye kimsenin gücü yetmeyecektir

CHP Zonguldak İl Başkan Vekili Hakkı Güney, “Şehitlerimiz siyasi partilerin değil, milletimizin evlatlarıdır.” dedi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Valilere, CHP İl Başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim.” Sözlerine yönelik açıklamalarda bulunan Güney, Bakan Soylu’nun bu sözleriyle ‘toplumsal çatışma ve kaos’ çağrısı yaptığını öne sürdü. Güney, açıklamasında “Bu sorumsuz ve hadsiz tutum, açıkça ateşle oynamaktır” ifadesine yer verdi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun şehitler arasında ayrım yapan bir anlayış ortaya koyduğunu ileri süren Güney, “Şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir. Şehitlerimiz siyasi partilerin değil, milletimizin evlatlarıdır.
AK Parti Genel Başkanı Erdoğan bu açıklamanın neresindedir? Eğer bu açıklamayı reddedip, derhal İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa, bilinmelidir ki bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahfillerde hazırlanmış soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir.
Daha yeni tamamlanan seçimlerin toplumda gerilimleri yok edip sükûnet ve huzuru tesis etmesi beklenirken, toplumu terörize eden bu açıklama eğer bir densiz bir çıkış değilse, o zaman yeni dönemin çatışma ve kaos üzerinden kurgulandığının delilidir.
Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerimizin gelmemesi en büyük arzumuzdur. Ancak şehit cenazeleri olması durumunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada şehitlerimizin huzurunda olacaklardır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir. Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu Süleyman Soylu ve ona imkân veren iktidardır” dedi.

Gündem

Okunma Sayısı: 1200
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner12

banner5

banner4