Hazineye devredildi!

Hazineye devredildi!

Hazineye devredildi!

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı önerisi ile aralarında Lavvuar alanının da bulunduğu bazı TTK Arazilerinin Bakanlar Kurulu Kararı ile Hazineye Devredildiğini duyurdu.
Tosun yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “Bilindiği gibi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Zonguldak Mitingi sırasında Lavvuar alanının Millet Bahçesi yapılacağı müjdesini vermişti. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımız TTK uhdesinde bulunan bazı taşınmazların ve arazilerin Hazineye devredilmesini kararlaştırmış ve Bakanlar Kuruluna sevk etmişti.
Enerji Bakanlığımızın 28.03.2018 tarihli yazısı ile Bakanlar Kurulu’nun 30.04.2018 tarih ve 2018/11713 sayılı kararı ile Zonguldak ili, Merkez ilçesi, Terakki, Birlik, Çınartepe ve Mithatpaşa Mahalleleri sınırları içerisinde bulunan ve mülkiyeti Türkiye Taşkömürleri Kurumu Genel Müdürlüğüne ait olan bazı taşınmazların Maliye hazinesine devredilmesi kararlaştırılarak yürürlüğe girmiş bulunmaktadır.
Bu kararla TTK Genel Müdürlüğü elinde bulunan başta Lavvuar alanı olmak üzere kullanılmayan ve atıl durumda olan, vatandaşlarımızın kullanımında bulunan taşınmazlar Hazineye geçmiş bulunmaktadır. İlimize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

Haber Kaynağı, Sinan Çerçioğlu

Okunma Sayısı: 1532
Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2018, 18:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner12

banner5

banner4