'Huzur İlçe' uygulamasında bakın neler oldu!

'Huzur İlçe' uygulamasında bakın neler oldu!

'Huzur İlçe' uygulamasında bakın neler oldu!

Zonguldak Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri Çaycuma ve Devrek ilçelerinde bulunan eğlence mekanlarının denetlerdi. 
4 ekip,  13 personelle yapılan “Huzur İlçe” uygulamasında 10 adet umuma açık eğlence yeri denetlenirken, 112 kişi hakkında inceleme yapıldı.
Gerçekleştirilen denetim hakkında yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Lokal faaliyeti yürüten bir işyerinde kumar oynayan 4 şahsa 1.036.00TL idari para cezası uygulanmış, iş yeri sahibine Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlamak Suçundan adli işlem yapılmış, kumar parası ve oyun gereçlerine el konulmuştur. 
Lokal faaliyeti yürüten bir iş yerinden Tehdit suçundan aranan 1 şahıs yakalanmıştır.
İçkili Eğlence faaliyeti yürüten bir işyerinde Silahlı Tehdit, Konut Dokunulmazlığını İhlal ve Hakaret olmak üzere 3 ayrı suçtan toplam kesinleşmiş 5 yıl 5 ay hapis cezası ile aranan 1 şahıs yakalanmıştır.
3 iş yerine konsomatris bayan çalıştırmak, kapalı alanda sigara içilmesine müsaade etmek, sigorta kaydı yapmadan işçi çalıştırmak, kapanış saatlerine uymamak gibi mevzuata aykırı fiiller sebebiyle;
1 iş yerine ruhsatsız olarak faaliyet yürütmesi sebebiyle Belediye’ye gönderilmek üzere tutanak tanzim edilmiştir. Ayrıca bir işyerinde konsomatris olarak çalışan Ukrayna uyruklu şahsın vize süresinin dolduğu tespit edilerek sınır dışı edilmek üzere idari gözetim altına alınmıştır” denildi.

Okunma Sayısı: 2968
Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2018, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39