İşi gücü bırakıp mektup mu yazacağız?

İşi gücü bırakıp mektup mu yazacağız?

İşi gücü bırakıp mektup mu yazacağız?

Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Hastane inşaatı ve AK Parti 26. Dönem Milletvekili ve Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Hüseyin Özbakır’ın aday gösterilmemesi için mektup yazdığı iddialarına cevap verdi. Hüseyin Özbakır’ın tekrar aday gösterilmemesi için mektup yazdıkları iddiasını kesin bir dille yalanlayan Başkan Tosun, “Bence cevap verecek bir durum yok. Ben il başkanıyım. Niye mektup yazayım? Öyle bir durum olmaz. 81 İl Başkanı işi gücü bırakıp mektup mu yazacak? Hayatta olmayacak bir şey. Yaşanan gelişmeler genel merkezin takdiridir. İl başkanı, ilçe başkanı genel merkeze mektup yazdı şeklinde bir durum kesinlikle olmaz. Hiç kimse için böyle bir durum söz konusu olmaz. Biz ilimizde olan konularda rapor verebiliriz. Ama mektup yazmadık. Çalışmalarımızı anlatırız. Dedikoduyla uğraşacak vaktimiz yok. Ben dahil hiçbir vekilimiz hakkında böyle bir gelişme olmadı. Böyle bir söz kimseye söylettirmeyiz” dedi.

Hastanede çalışmaların başladığını ve ortaya çıkan blokların 15 Kasım tarihi gibi kaban inşatının bitirileceğini belirten Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun, “Geçtiğimiz günlerde hastanemizin ihalesi yapılmıştı. İhaleyi Aras İnşaat diye bir firma aldı. Aldıktan sonra yer teslimi yapıldı. Ve şantiye kurulmasının ardından hızlı bir şekilde hastanemizin inşaatı başladı. Orada iki tane daha önce çıkan bir blok vardı. Bir kısmı yapılmıştı. Onun yanında başlayarak inşaata start verildi. Her geçen gün ekip sayısı artıyor. Hızlı bir şekilde çalışıyorlar. O gün hastane inşaatını görelim diye gittiğimizde Ankara’dan bakanlık yetkililerinin de oraya gelmişti. Onlardan gerekli bilgileri aldık. Proje üzerinde yapılanları konuşuyorlardı. Ve orada bizim öğrendiğimiz kadarıyla bloklarının çoğunun Kasım 15’i gibi kaba inşaatlarının sonuna gelineceği söylendi. Diğer taraftan dış kaplamalar da yapılacak. Yani firma hızlı şekilde çalışıyor” ifadelerini kullandı.
“900 İŞ GÜNÜNDE BİTİRİLECEK”
Hastanede çalışmaların başladığını ve ortaya çıkan blokların 15 Kasım tarihi gibi kaban inşatının bitirileceğini belirten Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun, “Geçtiğimiz günlerde hastanemizin ihalesi yapılmıştı. İhaleyi Aras İnşaat diye bir firma aldı. Aldıktan sonra yer teslimi yapıldı. Ve şantiye kurulmasının ardından hızlı bir şekilde hastanemizin inşaatı başladı. Orada iki tane daha önce çıkan bir blok vardı. Bir kısmı yapılmıştı. Onun yanında başlayarak inşaata start verildi. Her geçen gün ekip sayısı artıyor. Hızlı bir şekilde çalışıyorlar. O gün hastane inşaatını görelim diye gittiğimizde Ankara’dan bakanlık yetkililerinin de oraya gelmişti. Onlardan gerekli bilgileri aldık. Proje üzerinde yapılanları konuşuyorlardı. Ve orada bizim öğrendiğimiz kadarıyla bloklarının çoğunun Kasım 15’i gibi kaba inşaatlarının sonuna gelineceği söylendi. Diğer taraftan dış kaplamalar da yapılacak. Yani firma hızlı şekilde çalışıyor. Zaten 900 iş günü süreleri var. Zamanında veya daha erken bitirecekler. Bakanlığımız işleri takip ediyor. Tabi hastanemizin bir an önce bitmesi çok önemli. Daha önce ki müteahhit zamanından bırakılan iş şehri zor durumda bıraktı. Vatandaşlarımıza zarar verdi. Polikliniklerde sıkıntı yaşıyoruz. O sebeple inşaatın bitmesi lazım” dedi.
“MEKTUP YAZMADIK”
Hüseyin Özbakır’ın aday gösterilmemesi için mektup yazdıkları iddiasını kesin bir dille reddeden Başkan Tosun, “Bence cevap verecek bir durum yok. Ben il başkanıyım. Niye mektup yazayım? Öyle bir durum olmaz. 81 İl Başkanı işi gücü bırakıp mektup mu yazacak? Hayatta olmayacak bir şey. Yaşanan gelişmeler genel merkezin takdiridir. İl başkanı, ilçe başkanı genel merkeze mektup yazdı şeklinde bir durum kesinlikle olmaz. Hiç kimse için böyle bir durum söz konusu olmaz. Biz ilimizde olan konularda rapor verebiliriz. Ama mektup yazmadık. Çalışmalarımızı anlatırız. Dedikoduyla uğraşacak vaktimiz yok. Ben dahil hiçbir vekilimiz hakkında böyle bir gelişme olmadı. Böyle bir söz kimseye söylettirmeyiz” dedi.

Haber Kaynağı, Sinan Çerçioğlu

Okunma Sayısı: 4198
Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner12

banner5

banner4