Kısa dönem erler yemin etti!..

Kısa dönem erler yemin etti!..

Kısa dönem erler yemin etti!..

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı emrine tertip edilen 372/2'inci kısa dönem erlerin tamamlanan eğitim faaliyeti sonucunda yemin töreni faaliyeti gerçekleştirildi. 

Site Spor Salonu’nda düzenlenen törene; Vali Erdoğan Bektaş, Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Vekili Fahri Semiz, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Hakan Yağız,, siyasi parti temsilcileri, TSO Başkanı Metin Demir, daire müdürleri ve askerlerin aileleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından törende konuşan İl Jandarma Alay Komutan Vekili Albay Fahri Semiz, edilecek yeminin vatan ve millet sevgisi, vazife, namus ve şeref anlamında olmanın yanı sıra dürüstlüğün, emirlere mutlak itaatin ifadesi anlamına geldiğini söyledi.
Ardından Jandarma erler adına jandarma Er Ömer Ekinci Oğlu konuşma yaptı. Daha sonrasında Jandarma er Ali Altun tarafından bayrak şiirini okundu. Çanakkale Savaşı’nda eli kınalı olarak katılan asker Hasan’ın hikayesi Slayt gösterisi ile anlatıldı. Jandarma ellerin yeni üniformalarıyla yemin etmeleri ise dikkatlerden kaçmadı. Tören, temel eğitimini tamamlayan 77 kısa dönem asker, Türk bayrağı ve silahların bulunduğu masaların üzerine el koyarak yemin etmelerinin ardından jandarma marşının okunmasıyla son buldu. Jandarma erlerin aileleri salonda duygu dolu anlar yaşadı.

Okunma Sayısı: 3447
Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2018, 12:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39