Madenci ve metal işleri temalı sergisi'nde duygu dolu anlar

Madenci ve metal işleri temalı sergisi'nde duygu dolu anlar

Madenci ve metal işleri temalı sergisi'nde duygu dolu anlar

Ressam İrfan Ertel, madenci ve metal işleri temalı sergisini TTK Kozlu Müessesesinde madenciler için sergiledi. Gün boyunca açık kalan sergiye maden işçileri büyük ilgi gösterdi.
Ressam İrfan Ertel, 1 buçuk yıllık çalışması olan madenci ve metal işleri resim sergisini Türkiye Taşkömürü Kurumuna bağlı (TTK) Kozlu Müessesesinde maden işçileri ile buluşturdu. Yaklaşık 50 eserin yer aldığı resim sergisine maden işçileri büyük ilgi gösterdi. Gün boyunca sergilenen resim sergisi hakkında bilgiler veren İrfan Ertel, madencinin sergiye büyük ilgi gösterdiğini ifade ederek, Madenci ve metal işleri resimleri sergilemek için Zonguldaka geldim. Daha önce merkezde sergilemiştim şimdi ise maden işçileri için getirdik. Madenciler sergilere gelemiyordu şimdi görme fırsatı buldular. 1 buçuk yıllık çalışmanın eseri ve sergide yaklaşık 50 resim var. Madencilere gösterebilmek benim için önemliydi. Gün boyunca bütün vardiyalar görmüş olacak. İlgi çok yoğun benim anlatmak istediğimin çok üstünde yorumlar var. Çok etkili oldu bu beni mutlu ediyor dedi.
Sergide Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Kozlu Şube Başkanı Hüseyin Kolçak, Ressam İrfan Ertele madenciyi ve kömürü temsil eden bir hediye verdi.

haber

haber

haber

Okunma Sayısı: 1696
Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2017, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner13