OLAY YERİ KEŞİF TALEBİ REDDEDİLDİ

OLAY YERİ KEŞİF TALEBİ REDDEDİLDİ

Zonguldak’ta, geçen Haziran’da, 10 yaşındaki çocuğun trafik kazasında hayatını kaybettiği olayda, otomobili ile çocuğa çarpan sürücünün yargılanması süreci devam etti. 

Emekli hemşire Hanife Yılmaz’ın 10 yaşındaki Burak Eymen Altındağ’ın ölümüne sebep olan trafik kazasına ilişkin yargılama süreci devam etti. Trafik Dairesi Raporuna göre; direksiyon başındaki sorumluluklarını yerine getirmeyerek karşı şeride giren Hanife Yılmaz asli kusurlu bulunurken, Cihan Altındağ’ın çarpışmadan kaçmaya çalıştığı ve olayda kusurunun bulunmadığı belirtildi. Emekli hemşire Hanife Yılmaz hakkında bir kişinin ölümüne ve 3 kişinin yaralanmasına sebep olan kazaya sebebiyet verdiği kazada 15 yılla hapis cezası istemiyle hakim karşısına çıktı.

1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuklu sanık Hanife Yılmaz SEGBİS (Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi) yöntemiyle hazır bulundu. Duruşmada tutuklu sanığın yakınları ve kazada ölen Eymen Burak'ın annesi İlkay, babası Cihan ve ağabeyi Umut da katıldı. Duruşmada savunma yapan tutuklu sanık emekli hemşire Hanife Yılmaz, "9 yıldır eşimden ayrıyım velayeti bende olan 2 tane çocuğum var bunlara bakacak olan kimse yok. Onlara bakacak kimse yok. Bütün maddi ve manevi imkanlarını ben sağlıyorum. İş yerim mühürlendi. Ben karşı tarafın maddi manevi zararını karşılamak istiyorum. Ancak param yoktur evim var onu satacağım bu sebeple tahliyemi talep ediyorum" dedi.
Öte yandan mahkemede savunma yapan tutuklu sanık Hanife Yılmaz'ın avukatı ise olay yeri ile ilgili keşif talebinde bulundu. Sanık avukatı, olaydaki tanığın olay anında olay yerinde olup olmadığına cep telefonu sinyallerinin araştırılmasını istedi. Mahkeme başkanı ise sanık avukatının keşif talebini reddetti. Duruşma kazada yaralanan İlkay ve Cihan Altındağ'ın tedavi sürecindeki tıbbi müdahalelerine ilişkin raporlar istendi. Mahkeme heyeti; duruşmayı 2021 yılının Mart ayına ertelendi. 
Yürümekte zaman zaman güçlük çeken baba Cihan Altındağ, duruşma sonrası gazetecilere açıklamada, Adalete güvendiğini ve kazada ölen oğlunun acısının halen taze olduğunu söyledi. Altındağ, "dava devam ediyor. Dosyaların yeniden incelenmesine karar verildi. Mart ayında inşallah sonuç açıklanacak. Mart ayını bekliyoruz. Umudumuz Mart ayında gereken cezayı almasıdır" dedi. Aynı kazada yaralanan anne İlkay Altındağ, duruşmanın yapılacağı adliyeye oğlundan geriye kalan madalya ile geldi. Üzerinde oğlunun fotoğrafının yer aldığı madalyayı gazetecilere gösteren anne, madalyayı öperek teselli bulmaya çalıştı.

OLAY
Olay geçen Haziran ayında meydana geldi. Hanife Yılmaz idaresindeki hafif ticari Fıat Doblo 67 ED 414 plakalı araç, kontrolden çıkarak karşı şeride geçti. Zonguldak'tan Çaycuma istikametine giden Cihan Altındağ idaresindeki 67 AH 332 plakalı Renault marka otomobile çarptı. Kazada hafif ticari aracın sürücüsü Hanife Yılmaz ile diğer aracın sürücüsü Cihan Altındağ ve eşi İlkay Altındağ ile oğlu Umut Altındağ yaralanırken 10 yaşındaki diğer çocukları Eymen Burak Altındağ olay yerinde hayatını kaybetti.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2020, 10:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39