Orman Bölge Müdürlükleri denetlendi

.Orman Bölge Müdürlükleri denetlendi

Orman Bölge Müdürlükleri denetlendi

Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Karabük ve Yenice Orman İşletme Müdürlüklerinde, 2012 yılında çalışmaları başlatılan FSC® (Forest Stewardship Council) sürdürülebilir orman yönetimi sertifikasyonu süreci, başarılı bir şekilde FSC Sertifikası alınmasıyla sonuçlanmıştı.
Yenice ve Karabük Orman İşletme İşletme Müdürlüklerinde 21.03.2013 tarihinden itibaren Forest Stewardship Council (FSC®) denetlemeleri 2. Beş yıllık periyodun 1. Ara denetimi Yenice İşletme Müdürlüğünde yapılan toplantı ile başladı.
Gerçekleştirilen toplantıya, Bölge Müdür Yardımcımcısı Orhan Şahin, Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Derya Eşen (Denetmen-Teknik Uzman), ASI(Uluslarrası Akreditasyon Servisinden) Biyolog Dr. Deniz Özüt (Teknik Uzman) İşletme ve Pazarlama Şube Müdürü Mehmet Başkan, Safranbolu İşletme Müdürü Sema Altunay, Karabük Orman İşletme Müdürü Vekili Altun Aktaş, Yenice Orman İşletme Müdürü Vekili Serhat Sugeçti. Karabük FSC® Koordinatörü Mehmet Nafiz Akel, Karabük ve Yenice Orman İşletme Şefleri katıldı.
Forest Stewardship Council (FSC®) Sertifikasyon sürecinin ne aşamada olduğu ne kadar yol alındığı hakkında bilgiler verilmesinin ardından 2013 yılından 2019’ e kadar FSC süreci değerlendirildi.
Bölge Müdürü Zekeriya Beyazlı ise Yenice Orman İşletme Müdürlüğünün FSC® denetimlerinin üretim bölmeleri, orman emval depoları çalışmaları, iş güvenliği ve sağlığı, prensip olan çevre ve çevre sağlığı ile prensip olan izleme programları hakkında bilgiler verdi.

Okunma Sayısı: 1170
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner13

banner4