"PANDEMİ NEDENİYLE ÇALIŞAMAYAN ESNAFLARDAN BAĞKUR PRİMİ TAHAKKUK ETTİRİLMESİN"

"PANDEMİ NEDENİYLE ÇALIŞAMAYAN ESNAFLARDAN BAĞKUR PRİMİ TAHAKKUK ETTİRİLMESİN"

Zonguldak Bakkallar, Tekel Bayileri ve Kantinciler Odası Başkanı Kadir Habiboğlu, 2020 yılının küçük esnaf ve sanatkarlar için “ en zor yıl” olduğunu belirterek, 2021 yılı için beklentilerini açıkladı,

Pandemi sürecinde kahvehane, kantin, kafe ve benzeri işletmelerin tamamen kapalı olduğunu vurgulayan Kadir Habiboğlu, “ Hükümetimizden beklentimiz, pandemi nedeniyle çalışamayan, işyerlerini kapatmak zorunda kalan esnaflardan, kapalı kaldıkları süre için Bağ-Kur primi tahakkuk ettirilmemesi, ya da bu sürelere ilişkin Bağ-Kur primlerinin devletimiz tarafından karşılanmasıdır.

Bir başka önemli beklentimiz ise, pandemi sürecinde mağdur durumda kalan esnaf ve sanatkarlarımız için “ Korona Fonu” kurulmasıdır.

Bazı işyerlerimiz tamamen kapalı, bazı işyerlerimiz ise siftah etmeden dükkan kapatmaktadır. Bu zorlu süreçte devletimizin imkanları ölçüsünde desteğinin sürmesini bekliyoruz” dedi.

Zonguldak esnaf ve sanatkarlarının yeni yılını kutlayan Kadir Habiboğlu, vatandaşlara da çağrıda bulunarak, alışverişin yerelden yapılmasını ve esnafa sahip çıkılmasını istedi.

Okunma Sayısı: 1067
Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2021, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39