Şanal, vatandaşlarla buluştu

Şanal, vatandaşlarla buluştu

Şanal, vatandaşlarla buluştu

CHP Zonguldak Belediye Başkan Adayı Şenol Şanal Karaelmas Mahallesi ve Asma Mahallesi Kemer Baca mevkinde vatandaşlarla buluştu. 

Ziyarette Şanal'a CHP eski Milletvekili Ali Koçal, CHP Merkez İlçe Başkanı Yusuf Mar, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Merve Kır, İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Fatma Gülay, Millet İttifakı Zonguldak Belediye Meclis üyesi adayları ve partililer eşlik etti.

"AĞZINIZI MUSLUĞA DAYAYIP KANA KANA SU İÇECEKSİNİZ"

'Sizlerin hayır duasını almak istiyoruz' diyen Şanal; " Benim Karaelmas Mahallesine borcum var. İsterim ki sizde elimden tutun borcumu ödeyeyim. Karaelmas'tan beni birinci çıkartın size şeref sözü Karaelmas Mahallesini Zonguldak'ın en güzel mahallerinden bitanesi yapacağım. Karaelmas benim mahallem. Bana ve ekibime güvenin. Karaelmas mahallesinden birinci çıkmak istiyorum. Eğer seçilirsem Karaelmas Mahallesi Zonguldak'ın en güzel bir mahalesi olacak. Size söz veriyorum. Her aday şeref sözü vermez. Size şeref sözü Karaelmas maallesini en güzel günlerine kavuşturacağız.  Üreten bir belediye olacağız. Asfalt tesisi kurup yollarınıza belki gül değil ama asfalt dökeceğiz. Kalıcı eserler bırakmak  istiyoruz. 5 senede Zonguldak'ın sorunlarını çözeceğim. Asfalt tesisi ile istihdam yaratacağız. Üreten bir Belediye olacağız. Diğer adaylar gece gündüz yol diyor. Yollarımız evet doğalgaz çalışmaları nedeniyle bozuldu.Ama çalışmalar bitti. Bu doğalgaz şirketinin müdürü Bekir Bey, Ak Parti Belediye meclis üyesi adayı. Doğal gazçalışmalarının şimdiye kadar niye bitmediğini anladınız mı ? Diğer adaylar o kadar yol diyor ki ama bununla ilgili projeleri bile yok.Her eve doğal gaz 1 yıl içerisinde ulaşacak. Su Zonguldak Belediyesi'nde çok pahalı algısı yaratmaya çalışıyorlar. Gidip Kozlu'ya bakın. Kozlu suyu bizden daha pahalıya kullanıyor. Kozlu'da suyun tonu 3.60 TL, Zonguldak'ta 2.80 TL. Kim pahalıya kullanıyor. Türkiye ortalamasının altında ucuz su kullanıyoruz. Ama yine diyorum. Yeni tekniklerle daha da ucuzlatacağız. Türkiye'de 5 yıldır fiyatı değişmeyen bir şey söyleyin. Zonguldak'ta 5 yıldır su fiyatları bir kuruş bile artmadı. Türkiye'de böyle bir 5 yılda fiyatı artmayan ürün var mı? Ağzınızı musluğa dayayıp kana kana su içeceksiniz. Suyu yüzde 25 katı atık bedellerinı yüzde 30 ucuzlatacağız. Çevre temizlik vergileri yüzüne vatandaşımız suyu pahalı zannediyor. Çevre temizlik vergilerinide yüzde 30 ucuzlatacağız. Diger adaylarda bunu seçim malzemesi yaparak yalan konuşuyorlar. Devamlı yolu - suyu ağızlarına dolamış konuşuyorlar. Ama ekonomiyi, hayat pahalılığını patatesin kilo fiyatını konuşmuyorlar. 1 Nisan itabari ile doların ne kadar olacağını kimse bilmiyor. Ekonomiyi bozdular. Zonguldak Belediyesi'nde maaşlar en az 2500 TL olacak. Kadınlarımıza, gençlerimize istihdam alanları yaratacacak meslek edindirme kursları açacağız. Kızlar Plajı'nı Zonguldak Belediyesi'nin imkanları ile Zonguldak Belediyesi Sosyal Tesisleri ile Zonguldak halkının hizmetine sunacağız. Ben bir mühendisim aynı zamanda 40 yıllık esnaf geçmişim var. 3 yıllık belediye başkanlık geçmişim var. Belediyenin sorunlarınıda içinide iyi biliyorum. Diğer adayların benim tecrübeme gelmeleri en az 4 yıldan fazla sürer. Zonguldak Belediye Başkanlığı kurs görülecek yer değil. Hiç bilmeyenle bilen bir olur mu ? Emaneti ehline verin. " dedi.

Gündem

Okunma Sayısı: 1072
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER