Superlig yolunda kuralar çekildi

Süper Lige yükselecek takımların belirleneceği 1.Amatör Küme play off karşılaşmaları için kuralar çekildi. 

Superlig yolunda kuralar çekildi

1.Amatör Küme play off kura çekimi bugün Amatör Spor Kulüpleri Federasyon binasında yapıldı.

Kura çekimine Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Kemal Demir, Futbol İl Temsilcisi Metin Malkoç, Saha Komiserleri Derneği Başkanı Bület Tuna, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Ürer, Amatör Spor Kulüpleri Yöneti Kurulu Üyesi Fikri Kayacan  ve takım yöneticileri katıldı.

Merkez A Grubundan, Üzülmezspor, Tersanespor, Merkez B Grubundan Kozlu Belediyespor, Çatalağzı Demirspor, Ereğli Grubu, Gülüç Belediyespor, Balıspor, Çaycuma Grubundan Saltukovaspor ve Kayıkçılar olmak üzere 8 takım kura çekiminde yer aldı. 

Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Kemal Demir katılan takımlra başarılar dileyerek, ''Kura çekimimizi yapmış bulunuyoruz. Bütün takımlara başarılar diliyorum. Maçların fair play çercevesinde geçeceğine eminim. İnşallah hakkeden hedeflediği bir üst tura yükselecek''dedi. 

Play off karşılaşmaları 18 Ocak'da başlayacak. Çitf maç lig eleme usulüne göre oynanacak olan karşılaşmalar sonucunda grup birincileri bir üst tura yükselecek. Final müsabakalarında yine çift maç eleme usulü ne göre oynanacak.Grup birincilerinin direkt Süper Amatör Lige yükseleceği Play Off grubunda, finalde kaybeden iki takım 3’üncü takım olarak Süper Amatör Lig çıkmak için ter dökecek.

Yapılan eşleşmeler sonucunda kura çekimi şu şekilde oluştu.

A Grubu

1-Üzülmezspor

2-Saltukovaspor

3-Çatalağzı Demirspor

4-Balıspor

İlk maçlar

Balıspor-Üzülmezspor

Saltukovaspor-Çatalağzı Demirspor

B Grubu

1-Kozlu Belediyespor

2-Gülüç Belediyespor

3-Tersanespor

4-Kaçıkcılar

İlk maçlar

Kaçıkcılar-Kozlu Belediyespor

Tersanespor-Gülüç Belediyespor

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2020, 19:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39