Tarım OSB için yol haritası çizildi

Tarım OSB için yol haritası çizildi.

Tarım OSB için yol haritası çizildi

Zonguldakta tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgesi için yol haritası toplantısı düzenlendi.
Zonguldak Valisi Ahmet Çınar başkanlığında düzenlenen toplantıya İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği, İli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı, DSİ 232.Şube Müdürlüğü, Defterdarlık, Milli Emlak Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri de katıldı. Toplantıda tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgesi (hayvancılık OSB) için yol haritası görüşüldü. Vali Ahmet Çınar, İl Özel İdaresi ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüklerinin ortak hazırladıkları Damızlık Manda Yetiştiriciliğini Geliştirme Projesi kapsamında Bitlis Damızlık Manda Yetiştiriciliği Birliğinden seçim heyetince seçimi yapılan 96 baş anaç gebe Anadolu ırkı mandaları çiftçilere dağıtıldı.
Proje 35 üreticiye 6şar baş verilmek üzere 210 baş anaç gebe mandayı kapsadı. Geri kalan 114 baş anaç gebe mandanın yıl sonuna kadar çiftçilere dağıtımı gerçekleştirilecek. Bu proje ile birlikte Zonguldakta manda popülasyonunun artırılması ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının yürüttüğü halk elinde ıslah projesine dahil olmasını hedefleniyor.
Proje toplam bir milyon 140 bin TL bütçeden oluşuyor. 140 bin TLsi çiftçi katkısı bir milyon lirası ise özel idare bütçesinden borçlandırılarak 2 yıl ödemesiz, 3 yıl geri ödemeli olarak sağlandı.

haber

Okunma Sayısı: 4363
Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2017, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner13