Tekin destek vermeye hazır

Tekin destek vermeye hazır

Tekin destek vermeye hazır

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Şehir merkezine sıkışan Alaplı Sanayi sitesinin Alaplı-Akçakoca Karayolu Kocaman mevkiinde bulunan eski Limak şantiyesinin olduğu 100 dönümlük alana taşınması için Belediye olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. Başkan Tekin,Alaplı sanayi esnafını ziyaret ederek sanayi içinde yapılması planlanan çalışmalar ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.

Sanayi içindeki yollarda çalışmalar yapacaklarını belirten Başkan Nuri Tekin, "Şehir içinde kalan Sanayi sitesini Alaplı-Akçakoca Karayolu üzerinde bulunan eski Liman şantiyesinin olduğu bölgeye taşınması için bir kaç ay önce AKP İlçe Başkanı Mustafa Yavuz ve Alaplı Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı Muharrem Gelgeç ile birlikte Alaplı-Akçakoca Karayolu kenarında bulunan eski Limak şantiyesinin olduğu bölgeye gittik. AKP ilçe Başkanı Yavuz'a sanayi sitesinin bu bölgeye taşınması gerektiğini sanayi esnafının bu bölgede rahat bir nefes alacağını söyledim. Bu bölge anayol üzeri olduğu için sanayi sitesi için çok uygun bir yer. TOKİ yada bir başka firmayla anlaşılır. Yeni yerde esnafın isteği doğrultusunda esnafımız cebinden 5 kuruş çıkmadan dükkanlar, sosyal donatılar, Cami yapılarak Alaplı sanayi esnafımız hizmetine sunulur. Belediye olarak biz her zaman esnafımızın yanındayız. Bu konuda sanayi esnafı sanayinin taşınması konusunda hem fikirler. Ancak iktidar partisi de bu konuya duyarlı olmazı gerekiyor. AKP'nin ilçe başkanı Mustafa Yavuz'dan bu konuda icraat bekliyoruz. Biz belediye olarak her türlü desteği vermeye hazırız." dedi.

Sanayi esnafı ise, Kocaman mevkiinde bulunan eski liman şantiyesinin olduğu bölge sanayi sitesi için en uygun yer olduğunu ifade ederek, "Başkanımızın önerisini destekliyoruz. Mevcut yerimiz şehir içinde kaldığı için sıkıştı. Alaplı-Akçakoca Karayolu üzerindeki Limak eski şantiyesini olduğu bölge tam sanayi sitesi olacak yer. Sanayi esnafı olarak taşınması konusunda hem fikiriz. Karayolu üzeri olduğu için araçların buraya gelmesi daha kolay olacak. Şehir dışından gelen bir kişi burayı bilmiyor. Alaplı'da sanayi var mı diye soruyor. Ama karayolunu kenarında olduğu zaman sanayiyi çok daha rahat bulabilecek. " diye konuştu.

Okunma Sayısı: 2158
Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2018, 19:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner12

banner5

banner4