Vali Bektaş muhtar ve çiftçilerle buluştu

Vali Bektaş muhtar ve çiftçilerle buluştu

Vali Bektaş muhtar ve çiftçilerle buluştu

Zonguldak Valisi Erdoğan BEKTAŞ, Eğerci Köyünde hali hazırda yapılan ve yapılabilecek tarım ve hayvancılık faaliyetleri  ile ilgili olarak muhtar ve çiftçilerle bir araya geldi.

Devrek Kaymakamı Ümit ALTAY, İl Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin ÇATAKLI, Orman Bölge Müdürü vekili , İl Genel Meclis Üyeleri ve Çevre Köy Muhtarları ile çok sayıda vatandaşımızın katıldığı ziyarette ,Vali Erdoğan BEKTAŞ, bölgede fındık, kestane ve tıbbı aromatik bitkilerin dikim alanlarının yaygınlaştırılması gerektiğini vurguladı.

Ayrıca Defne yetiştiriciliği için araştırma yapılması gerektiğini söyledi. Bölgedeki tekstil fabrikasında da incelemelerde bulunan Vali Erdoğan BEKTAŞ daha sonra Zonguldak İl Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin ÇATAKLI tarafından ilimizde ilk defa Tek gövde Aşılı Fındık Deneme bahçesi kurmak için Giresun Fındık Araştırma Enstitüsünden temin edilen Fındık Fidanlarını çiftçilerle birlikte toprakla buluşturarak, verimi yüksek olan bu çeşidin bölgemizde yaygınlaştırılarak  çiftçilerimize hayırlı olmasını diledi.

Vali Erdoğan BEKTAŞ, Aksu köyünde bulunan Eski Kereste Fabrikasında da incelemelerde bulundu.Ziyaret programı kapsamında Yazıcık köyünde bulunan Alabalık üretim tesisinde de incelemelerde bulunan Vali Erdoğan BEKTAŞ daha sonra Dirgine Orman İşletme Müdürlüğünde; Orman işletme Müdürü, Köy muhtarları ve çiftçilerle bölgede yapılabilecek Turizm, Tarım ve Hayvancılık faaliyetleri konusunda görüş ve önerilerini dile getirdi.

Gündem

Okunma Sayısı: 1598
Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2019, 12:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39