Vali Bektaş muhtarlarla buluştu...

Vali Bektaş muhtarlarla buluştu...

Vali Bektaş muhtarlarla buluştu...

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Merkez İlçe Mahalle ve Köy Muhtarlarıyla bir araya geldi.

Bakanlığın talimatları doğrultusunda yapılmakta olan Muhtarlar Toplantıları’ndan Kasım Ayı Toplantısı Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş’ın başkanlığında “Kadına Şiddet” başlıklı özel gündem ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda yapıldı.

“25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında; Merkez İlçe Köy ve mahalle muhtarlarıyla yapılan toplantıda Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesinin ardından Kadına Şiddetin konu olarak ele alındığı ve bir psikolog tarafından verilen konferansın bitiminde muhtarlarımıza hitap eden Vali Erdoğan Bektaş;   

“ Kadınlarımıza ve toplumun diğer bireylerine yönelik her türlü şiddete karşı olmak gerekiyor, şiddet her kime olursa olsun toplumun huzurunu bozmaktadır. Muhtarlarımız halkımızın içerisinde yaşıyorlar, ülkemizde toplumu üzen, infial yaratan bu tür konularla ilgili  çalışan kurumlar ve burada çalışan profesyonel arkadaşlarımız var, olası olumsuz sonuçları ortadan kaldırmaya dönük her türlü tedbiri almak üzere  hukuki yetkileri ve imkânları var. Mahallelerimizde, köylerimizde dolayısıyla pek çok yerde kronikleşmiş bildiğimiz, gördüğümüz vakalara karşı ilgisiz kalmamamız gerekiyor. Aslında işin esası,   doğru iletişim mekanizmalarını bulamamak, biliyoruz ki  hayat  kolay değil, insanlarımızı zaman zaman  çözümsüzlüklere yöneltiyor, sürekli sorunlarla ya da çözümsüzlüklerle karşı karşıya kalan insanlarımızın bu durumlarının ruh hallerine, ilişkilerine  ve  sosyal hayatlarına yansımaları kaçınılmaz.  İşte bu tür yansımalardan sonra  sonuç olarak karşımıza birbirlerini anlamayan bağıran ve şiddet uygulayan insanlar yani şiddet ortaya çıkıyor. Bu olumsuz sonuçlarla karşılaşmamamız için bireylerin sağlıklı işleyen  sosyal hayatları  olması  ve sorunlar oluşmadan müdahale etmek gerekiyor” dedi.

Danışmanlık hizmeti almaktan da kaçınıldığını vurgulayan Vali Erdoğan Bektaş, bu konularla ilgili kurumlardan, tavsiyeler alınabileceğini belirtti.  Çok ufak akıllı müdahalelerle, dokunuşlarla kötü sonuçlara gidebilecek pek çok sorunun bertaraf edilebileceğini ifade eden  Erdoğan Bektaş, muhtarlardan çevrelerinde sonu üzüntüyle ya da olumsuzluklarla bitecek olan aile yaşantılarına şahit olanların bu ailelerin ilgili  kurumlarla irtibatlarını sağlayarak güzel sonuçların ortaya çıkmasına vesile olmalarını  istedi.

Gündem

Okunma Sayısı: 1625
Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2019, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER