Zonguldak Belediyesi sevindirdi...

Zonguldak Belediyesi sevindirdi...

Zonguldak Belediyesi sevindirdi...

Zonguldak Belediye Başkanlığı tarafından Corona Virüs’ten etkilenenlerle ilgili önemli bir açıklama yapıldı.

Yapılan açıklama şöyle: 
"T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından 16.03.2020 tarihi itibariyle geçici bir süreyle faaliyetleri durdurulan ticarethanelerin yanı sıra, Koronavirüs (COVİD_19) salgını tedbirleri kapsamında bazı işyerlerinin de bu durumdan ekonomik olarak olumsuz şekilde etkilenmesi nedeni ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 19.03.2020 tarih ve 73304 sayılı Genelgesi kapsamında Zonguldak Belediyesi olarak; Belediyemiz uhdesinde olup ilgili mevzuatlar çerçevesinde kira bedeli (ecrimsil ve tahsis ücretleri dahil) tahsis edilen taşınmazlar hakkında ;
 a)    Kamu Kurumlarınca alınan ve alınacak tedbirler nedeniyle geçici olarak faaliyetleri durdurulan işyerleri kullanılmayacağından faaliyetlerinin durdurulduğu süre boyunca Belediyemize kira bedeli, ecrimsil ve yer tahsis bedeli tahakkuk ettirilmeyecek olup; bu süre kira sözleşmesi süresine eklenecektir.
 b)    Geçici olarak faaliyetleri durdurulan işyerleri arasında olmamakla birlikte Koronavirüs pandemisi sebebiyle ekonomik olarak olumsuz etkilenen işyerlerinin kira sözleşmesinden kaynaklanan kira borçları ile ecrimsil ve tahsis ücret borçları 2 ay süreyle ertelenecektir. 
c)    Belediyemizce içme ve kullanma suyu temini dağıtım hizmetleri kesintisiz bir şekilde devam ettirilecek ve abone sözleşmesinden kaynaklanan su alacakları dahil, çeşitli sebeplerle su kesintisine gidilmeyecektir. Halkımıza saygıyla duyurulur."
 

Haber Merkezi

Okunma Sayısı: 1214
Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 00:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER