Zonguldak valiliği uyardı! kar kapıda

Zonguldak valiliği uyardı! kar kapıda

Zonguldak valiliği uyardı! kar kapıda

Zonguldak Valiliği, Çarşamba gününden itibaren soğuk ve kar yağışlı havanın bölgeyi etkisi altına alacağını bildirdi.

Zonguldak Valiliği, Tarım ve Orman Bakanlığı Acil durum yönetim Merkezi’nce yapılan meteorolojik uyarıyı paylaştı.

Açıklamada, bölgenin bu akşamdan itibaren Balkanlar üzerinden gelen  soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girmesi ve iç kesimlerde mevsimin ilk kar yağışlarının görülmesinin beklendiği belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“4 Aralık 2019 Çarşamba günü, yurdun büyük bölümünde görülecek yağışların, Batı Karadeniz’in kıyı kesimlerinde yağmur, bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması tahmin ediliyor.

Geçtiğimiz hafta sonu Doğu bölgelerimizde görülen mevsimin ilk kar yağışlarından sonra Çarşamba günü bölgenin iç kesimlerinin genelinde mevsimin ilk kar yağışlarının görüleceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava ile birlikte hissedilir derecede azalarak mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor.

Yağışların etkisini kaybetmesiyle birlikte Perşembe, Cuma  ve Cumartesi günleri Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı tahmin edilmektedir.”

Tahminin geçerlilik periyodunun, 3 Aralık Çarşamba 18.00 ila, 4 Aralık Perşembe  günü 00.00 saatleri arasını kapsadığı ifade edildi.

Haber Merkezi

Okunma Sayısı: 3726
Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2019, 08:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER