Akçakoca'da 30 Ağustos zafer bayramı töreni gerçekleşti

Akçakoca'da 30 Ağustos zafer bayramı töreni gerçekleşti

Akçakoca'da 30 Ağustos zafer bayramı töreni gerçekleşti

Düzcenin Akçakoca ilçesinde 30 Ağustos Zafer bayramını düzenlenen törenle kutlandı.
Akçakocada 30 Ağustos Şehitleri Anma ve Zafer Bayramı programı Cumhuriyet meydanında Atatürk büstüne çelenk sunma töreniyle başladı. Törene Kaymakam Vekili Fatih Bayram, Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, siyasi parti ilçe temsilcileri, daire müdürleri, oda ve dernek başkanları katıldı.
Tören, Kaymakam Vekili Fatih Bayramın ve Belediye Başkanı Cüneyt Yemenicinin Atatürk büstüne çelenk sunumu ile başladı. Çelenk sunumun ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Sonrasında ise Akçakoca Kaymakam Vekili Fatih Bayram makamda kutlamaları kabul etti. Kaymakamlık toplantısı salonunda konuklarla bir araya gelindi, günün anlam ve önemi üzerine sohbetler edildi.
Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici günün anlam ve önemine ilişkin şu sözlere yer verdi Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunu sağlayan süreçteki en önemli dönüm noktası olan 30 Ağustos Zaferi, kahraman ordumuz ve aziz milletimizin şanlı tarihinde önemli bir yere sahiptir. Yüce Türk Milletinin verdiği onur ve büyük bir mücadele neticesinde, zaferle sonuçlanan, 30 Ağustos Zafer Bayramının 95. yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğu içerisindeyiz. Tarihe altın harflerle yazılan, Yüce Türk Milletinin azim ve kararlılığının tüm Dünya Uluslarına ilan edildiği bu anlamlı zaferin 95. yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ü ve silah arkadaşlarıyla; vatanı, milleti ve bayrağı uğruna canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi, rahmetle, minnetle ve şükranla anıyor, Allah tan rahmet diliyorum diye ifade etti.

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2017, 08:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER