Akçakoca'da Piri Reis Mesleki Lisesi öğrencileri göz doldurdu

Akçakoca'da Piri Reis Mesleki Lisesi öğrencileri göz doldurdu

Akçakoca'da Piri Reis Mesleki Lisesi öğrencileri göz doldurdu

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79. yıldönümünde Akçakoca Öğretmenevinde Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin düzenlediği etkinlikle anıldı.
Saat 09.45te Öğretmenevi konferans salonunda başlayan Atatürkü anma programına, İlçe Kaymakamı Yasin Öztürk, Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, emekli vali Nevzat Turhan, siyasi parti başkanları, sivil toplum örgütleri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı. 10 Kasım Atatürkü anma programı bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal marşının okunmasıyla başladı.
Okunan istiklal marşının ardından Tarih Öğretmeni Savaş Artvin günün anlam ve önemini içeren konuşma yaptı ve konuşmasında Atatürkün Türk Milletinin değerlerini, kültürünü, tarihsel birikimini iyi bilen, milletini doğru tanıyan bir lider olduğunu vurgulayarak Mustafa Kemal Türklüğün unutulan medeni vasıflarını yeniden canlandırdı. Savunduğu fikirler, bu milletin değerleri olduğu için bu kadar beğenildi, sevildi ve sahiplenildi diye ifade etti.
Gerçekleşen konuşmanın ardından, Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan Mustafa Kemal Atatürkün hayatını ve Anıtkabir gezisi izlenimlerini anlatan sinevizyon gösterisi gerçekleşti.
Sinevizyon gösterisi sonrası geçtiğimiz günlerde düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere İlçe Kaymakamı Yasin Öztürk, Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ve Emekli Vali Nevzat Turan tarafından ödülleri verildi.
Ödül törenin ardından, öğrencilerin hazırladıkları ve oynadıkları Bir ömrün hikayesi adlı oratoryo büyük ilgi topladı. Program birlik beraberlik mesajı vurgulayan çok anlamlı bir final tablosuyla sona erdi.

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2017, 12:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48