Balıkçıların torik bereketi

Balıkçıların torik bereketi

Balıkçıların torik bereketi

Düzcenin Akçakoca ilçesinden denize açılan balıkçılar, tek seferde 600 adet torik balığı yakaladı.
Akçakocadan denize açılan balıkçılar, beklediklerinden daha fazla bir avla kıyıya dönmenin heyecanını yaşadılar. Ağlarını denize seren balıkçılar, 600 adet ile tek seferde en en fazla torik yakalamanın mutluluğuyla kıyıya döndüler. Akçakoca Balıkçı Barınağına yanaşan tekneden kıyıya çıkan balıkçılar, yakalanan balıkları buzlayarak kasalara yükledi. Sahilde gezen vatandaşlar ise meraklı bakışlarla toriklerin kıyıya çıkarılmasını izledi.
48 yıldır balıkçılık yaptığını ifade eden Ferhat Birinci, Bu yaşıma geldim Karadenizde toplu halde gezen 600 tane torik balığının yakalanmasını ilk kez görüyorum. Yakalanırdı ancak 10 veya 15 tane olarak gezerlerdi. Bu kadar, 600 tane sürü halde torik balığı ilk kez yakalandı dedi.
Bir başka balıkçı ise 20 yıldır balıkçılık yaptığını belirterek, İlk kez görüyorum Karadenizde torik balığını. İstanbul Boğazından geçerek Karadenize açılan torik balığının yakalanması hayret verici. Balık sezonunun ilk ayında hayal kırıklığı yaşamıştık, ancak yeni yeni balık sezonu iyiye gidiyor diye tahmin ediyoruz diye konuştu.

haber

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2017, 09:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48