Kadınlara Özel Plaj Yeniden Düzenlendi ve Hizmete Açıldı.

Kadınlara Özel Plaj Yeniden Düzenlendi ve Hizmete Açıldı.

Kadınlara Özel Plaj Yeniden Düzenlendi ve Hizmete Açıldı.

Türkiyedeki ilk kadınlar plajı olarak 1996 yılında hizmete giren plaj, yapılan çevre düzenlemesinin ardından törenle açıldı.

Plaj alanında düzenlenen törende, genişletme ve rekreasyon çalışmalarının yapıldığı bölgeler tanıtıldı.

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, törende yaptığı konuşmada, Kadınlar Plajının çok önemli bir değere sahip olduğunu söyledi.

Akçakocanın, turizm anlamında İstanbul ve Ankaradaki vatandaşların vazgeçilmez mekanı olduğunu aktaran Keşir, Akçakoca, bölgenin turizm anlamında göz bebeğidir. Burayı ne kadar erişilebilir hale getirirsek, o kadar mutlu olacağız. Coğrafi bölge olarak büyük sanayi işletmelerinden bahsetmektense bacasız sanayi dediğimiz turizm yatırımlarının önemli olduğunu her seferinde vurguluyoruz. Bu anlamda Akçakocada birçok örnek görebiliriz. Deniz, yayla ve doğa turizmi için de önemli bir gayret sarf ediyoruz. diye konuştu.

Bölgenin turizm alanında ilerleyen dönemlerde söz sahibi olmasını beklediklerini ifade eden Keşir, Hem tabiat hem de çevre güzelliği açısından göz bebeği bir bölge. Burası tüm kadınlarımız için kolay ulaşılabileceği bir yer oldu. Projede emeği geçenlere teşekkür ederek, kadınlarımıza da hayırlı olmasını diliyorum. değerlendirmesinde bulundu.

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici de ilçede deniz turizmi açısından önemli yatırım ve planlamalar yaptıklarını belirtti.

Yemenici, hizmete açılan kadınlar plajının 1996 yılında Türkiyenin ilk kadınlar plajı olarak hizmet verdiğine işaret ederek, Burada önemli bir değişiklik yaptık. Kadınlarımız için kullanılabilir ve güvenli bir plaj oluşturduk. Eski halinden eser yok artık. Bu anlamda çok mutluyuz. Oluşturduğumuz alanda, kadınlar denize girecek, yemeklerini yiyecek. Sahil kenarında yürüyecekler. ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından, Keşir ve Yemenici kurdeleyi keserek, plajı hizmete açtı.

width=650

width=650

width=650

width=650

width=650

 

width=650

width=650

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2017, 08:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48