Okul yapımından vazgeçildi

Okul yapımından vazgeçildi

Okul yapımından vazgeçildi

AK Parti Alaplı ilçe Başkanı Mustafa Yavuz, basında çıkan Alaplı Ortaokulu ve bir dönem Erdemir tarafından ilçeye yapılması planlanan lise ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
Yavuz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Alaplı Ortaokulunun eksikleri ve Erdemir tarafından yapılacak olan okul ile ilgili basında yer alan haberle ilgili olarak basın açıklaması yapılması hasıl olmuştur.
Sözleşmesi 27.04.2015 tarihinde yapılan Alaplı Ortaokulunun inşaatı müteahhit Mehmet Ali Akdoğan tarafından yapılmıştır. Okulun geçici kabulü ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Özel İdare tarafından yapılmıştır.Geçici kabulde eksiklikler tespit edilmiş, bunlar yüklenici tarafından giderilmiştir. Ancak halen bir kısım eksiklikler vardır. Milletvekilimiz Faruk Çaturoğlu’nun girişimleri ile bu eksiklikler müteahhidin hakedişinden/teminatından kesilmek suretiyle özel idare tarafından yaptırılacak ve okul 2016-2017ders yılının ikinci yarısının başında açılacaktır.Öte yandan yine Milletvekilimiz Faruk Çaturoğlu’nun Belediye Başkanı olduğu dönemde Erdemir nezdinde yapmış olduğu girişimler neticesinde Alaplı İlçemize bir lise yapılması ogünkü Erdemir Yönetimi tarafından kabul edilmiştir. Okul yeri olarak Tepeköy, Karşıyaka ve Yeni Siteler mahalleleri olmak üzere 3 ayrı yer gündeme gelmiş ve bunlardan Erdemir ile de mutabakat içerisinde şu an ortaokul yapılmış bulunan hastanenin yanındaki arsa okul yeri olarak seçilmiştir. Bunun üzerine Erdemir tarafından okulun inşaat ihalesi yapılmış ve ihale Akçakocalı bir müteahhitte kalmıştır. İhale sözleşmesi imzalanmış ve yer teslimi yapılmıştır. Ancak inşaat başlanacağı sırada Erdemir’in özelleştirilmesi nedeniyle OYAK grubu yönetimi devralmıştır. Kurumsal ve Sosyal sorumluluk prensibi gereği inşaat yapılıp Milli Eğitime devredileceği yerde sözleşme iptal edilmiş dolayısıyla Alaplı’ya okul yapmaktan vazgeçilmiştir. Konunun gerçeği budur.
Kamuoyuna saygıyla sunulur.”

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2016, 12:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48