Tarihi Evi Restore Ettirerek Turizme Kazandırılacak

Tarihi Evi Restore Ettirerek Turizme Kazandırılacak

Tarihi Evi Restore Ettirerek Turizme Kazandırılacak

Düzce Valiliği Akçakocada bulunan tarihi evi restore ettirerek turizme kazandırılması için harekete geçildi. Satın alınan atıl ev yıkılmasının ardından, ihale edilerek müteahhit firma tarafından hızla yükselmeye başladı.
Akçakoca Yukarı Mahallede tarih yeniden canlanıyor. Mahallede yöresel pazar açılması ve sokak iyileştirilmesinin yapılması ile birlikte hem tarihi doku yeniden yaşatılmaya başlarken, mahallenin turizm açısından da cazibe merkezi olmaya aday duruma getirilmesi hedefleniyor.
Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi, Akçakoca Belediyesi ve Kültür Turizm İl Müdürlüğü Tarihi mahalleyi eski görünümüne kavuşturmak, turizmde bir cazibe merkezi olmasını sağlamak adına çalışmalara gerekli desteği verirken, mahalle girişindeki iki eski konak aslına uygun olarak yapılıyor ve hızla ahşap tarihi bina ortaya çıkıyor.
Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Tarihi Yukarı Mahallede yüzden fazla ahşap tarihi binaların olduğunu belirterek Tarihi Yukarı mahallemiz bölgede hızla yenilenmeye devam ediyor. Valilik konağı olarak inşa edilen binamız yükseliyor. Aslına uygun olarak yapılıyor. Ayrıca bölgede 15 binanın da projesi çiziliyor ve proje tamamlanmasının ardından ihale edilerek o binalarda aslına uygun olarak yapılıyor. Tarihi Yukarı Mahallemiz Akçakocanın bir kültür merkezi haline gelecektir diye konuştu.

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2017, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48