31 yılla yargılanmaya başlandı...

31 yılla yargılanmaya başlandı...

31 yılla yargılanmaya başlandı...

ZONGULDAKın Alaplı ilçesinde yıllar önce teyzesiyle ilişki yaşayan arkadaşı İslam Yalçını (28) tabancayla vurarak yaralayıp, belden aşağısının felç olmasına neden olan Enes Öztürkün (28) Zonguldak 1. Ağır Ceza Mahkemesinde 31 yıl hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı.
Olay, geçen yıl 26 Temmuzda Merkez Mahallesi Ihlamur Sokakta meydana geldi. Enes Öztürk, eski arkadaşı İslam Yalçının evine giderek, alt katta oturan ailenin çocuğu Y.A.nın (12) başına silah dayayıp, kapı ziline bastırdı. Öztürk, kapıyı açan Yalçına tabancayla ateş etti. Silah sesi üzerine kapıya çıkan Yalçının eşi, Yapma bebeğimiz var diyerek Enes Öztürke engel olmaya çalıştı. Silah tutukluk yapınca Öztürk, kaçtı. Bir süre sonra polisi arayan Enes Öztürk, bir kişiyi vurduğunu söyleyerek teslim oldu. Öztürk tutuklanırken, hastanede tedaviye alınan İslam Yalçının belden aşağısı felç oldu.
TEKERLEKLİ SANDALYE İLE DURUŞMAYA KATILDI
Enes Öztürk hakkında adam öldürmeye teşebbüs ve kişi hürriyetini yoksun kılma suçlarından 31 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı. Zonguldak 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk duruşmasına tutuklu sanık Enes Öztürk ve tekerlekli sandalye ile İslam Yalçın ve yakınları katıldı. Bir yıl önce de teyzesiyle ilişkisi olan başka bir genci dövdüğünü mahkemede kabul eden Enes Öztürk, İslam benim yakın arkadaşımdı. Eskiden teyzemle ilişkisi olduğunu duymuştum ancak kendisi arkadaşım olduğu için bu konuyu bir türlü düşüncemden atamamıştım. Üzerinden zaman geçmesine rağmen olay günü gitmemin nedeni hiç olmazsa bir şeyler söylesin, içim rahatlasındı. Kapıyı ben tıkladım. Beni görünce elim belimde olduğunu anlayınca, üzerime saldırdı. Ben silahı çıkartıp bir el ateş ettim. Ateş etmemle birlikte kendisi yere yığıldı dedi. Enes Öztürk, teyzesine karşı platonik aşk beslediği iddialarını ise kabul etmedi.
TEYZESİNE PLATONİK AŞK BESLEDİĞİ İDDİASI
İslam Yalçın ise yıllar önce teyzesiyle ilişkisi olduğunu ancak o nedenle kendisini vurmuş olabileceğini düşünmediğini söyledi. Enes Öztürkün teyzesine platonik aşk beslediği iddialarıyla ilgili mahkeme tanık ifadeleri de okundu. Mahkeme heyeti, Enes Öztürkün tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

 

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2018, 08:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48