ALAPLI'DA 7 İŞYERİNE ÖRNEK İŞYERİ BELGESİ VERİLDİ

ALAPLI'DA 7 İŞYERİNE ÖRNEK İŞYERİ BELGESİ VERİLDİ

Esnaf arasında dayanışma ve yardımlaşma kültürünün geçmişten günümüze uzanan  Ülkemizde 33. yıldır kutlanan Ahilik Haftası sebebiyle Alaplı İlçesinde 7 işyerine örnek işyeri belgesi verildi. 

Zonguldak İl Ticaret Müdürü İsmail Maden,  beraberinde Zonguldak  Esnaf Odaları Birliği Başkanı Muharrem Coşkun, Alaplı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muharrem Gelgeç ,  Alaplı Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Alaplı İlçesinde 40 yılı aşkın bir süredir esnaf odası kaydı bulunan üyeleri ziyaret etti. 

Gelgeç,  Odada eski üyelere yönelik olarak çalışmalara devam ettiğini belirterek, "Üyelerimiz Kamil Ulukaya, önceki dönem ilimizin ahisi seçilen İsmail  Aslancan, Hüseyin Hacıalioğlu, Osman Yaman, Ahmet Aydemir, Servet Arar ve İsmail Çetin'e örnek işyeri plaketi ve çeşitli hediyeler takdim ettik. ahilik haftasını kutladık.  Osmanlı dönemine kadar dayanan bir geleneği devam ettirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ahilik haftası kutlamaları sebebiyle Alaplı'mızda 7 esnafımıza hem ziyaret hem de belge takdim ettik. Ahilik kutlamaları Osmanlı dönemime kadar dayanmaktadır.  Dürüstlük abidesi olan esnaflara yönelik yapılan bu çalışmaları gerçekleştirmeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı. 

Zonguldak  Esnaf Odaları Birliği Başkanı Muharrem Coşkun ise yaptığı konuşmasında,  Pandemi nedeniyle Ahillik haftasını kısıtlı bir şekilde kutladıklarını belirterek,  "Gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde 7 işyerimize belgelerini verdik. Bu haftayı bu şekilde kutlamış oluyoruz.  Örnek işyeri belgesi almış işyerlerini kutluyor hayırla vesile olmasını diliyorum." dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2020, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39