Alaplı'da, Kurucu Belediye Başkanı anılacak!..

Alaplı'da, Kurucu Belediye Başkanı anılacak

Alaplı'da, Kurucu Belediye Başkanı anılacak!..

Alaplı'nın Kurucu Belediye Başkanı Eyüp Yaman, ölümünün 43. yıldönümünde düzenlenecek olan çeşitli etkinliklerle anılacak. Alaplı Çalışkanlar Düğün ve Kültür Sarayında Cuma günü saat:14.00'de gerçekleştirilecek olan anma programı yoğun geçecek. Etkinliğe kızı Gülay Yaman sponsor olarak büyük bir vefa örneği sergiledi.
Alaplı'nın Kurucu Belediye Başkanı Eyüp Yaman, ölümünün 43. yıldönümünde düzenlenecek olan çeşitli etkinliklerle anılacak. Alaplı Çalışkanlar Düğün ve Kültür Sarayında Cuma günü saat:14.00'de gerçekleştirilecek olan anma programında Eyüp Yaman'ın hayatı, siyasi geçmişi ve Alaplı'ya adadığı ömrü tüm boyutları ile anlatılacak. Burhan Akbaş'ın kaleme aldığı "Alaplı'dan bir Eyüp Yaman geçti" isimli kitabında imzalanarak ücretsiz dağıtılacağı etkinlik kapsamında şiir dinletileri, slayt gösteri ve çeşitli ikramlar yapılacak.
Etkinlik sebebiyle hummalı bir hazırlık dönemi geçiren Yaman'ın kızı Gülay Yaman'da, etkinliğe herkesi davet ederek, "Kendini Alaplı'ya adamış olan babama olan vefa borcumu bir nebze olsun ödeyebilmek için düzenlediğimiz program dolu dolu gececek. Babamın ölümünün üzerinden 43 yıl geçmesine karşın. Hala benliklerimiz de, halen yüreklerimizde "dedi. 
Öte yandan Yaman, Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Alaplı Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Ocak' ayrı ayrı ziyaret ederek kitap ve davetiye takdimi yaptı. Yaman ziyaretlerde karşılıklı görüş alış verişinde bulunarak Alaplı'ya olan özlemini ve sevgisini dile getirdi.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2018, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39