Alaplı'da kanser taraması yapıldı

Alaplı'da kanser taraması yapıldı

Alaplı'da kanser taraması yapıldı

Alaplı İlçe Sağlık Müdürü Ezgi Ceren Sezer, 30-70 yaş kadınlar ve 50-70 yaş arasındaki erkekler için ücretsiz kanser taraması yaptıklarını bildirdi.

Sezer, yaptığı yazılı açıklamada, ilçeye bağlı köylerde mobil araçlarla vatandaşları sağlık konusunda bilgiler vererek kanser taraması yaptıklarını belirtti.

Kanserde erken tanının hastalığın gidişatını etkileyen en önemli etken olduğunu anlatan Sezer, şunları kaydetti:

Günümüzde görülme sıklığı artan, önemli ve yaygın bir sağlık sorunu haline gelen hatta adı telaffuz edildiğinde bile vatandaşlarımızı korkuya sürükleyen kanser, günümüzde tarama testleri sayesinde erken teşhis ve tamamen tedavi imkanı bulabilmektedir. Müdürlüğümüzde 50-70 yaş erkek, 30-70 yaş kadın hastaların tamamen ücretsiz olarak kanser taramaları yürütülmektedir. Sağlık personelimiz köylere giderek kadınlarımıza meme ve rahim ağzı kanseri ile ilgili eğitimler vermektedir. Mobil hizmeti kapsamında köylerimizde muhtarlarla görüşerek vatandaşlarımızı belirli noktalara davet ediyor. Onlara bilgiler veriyoruz. Vatandaşlarımızın bu konuda duyarlılıklarını ve katılımlarını bekliyoruz. Her çarşamba günü hastanede kadın doğum polikliniğinde hizmet vermekteyiz.

haber

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2017, 11:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48