Alaplı'da Şölen başladı. Renkli görüntüler var

Alaplı Belediyesi 18. Geleneksel Sünnet Şöleni devam ediyor. Bu yıl ilk kez çocukların faytonla gezdiği etkinliklerde 50 çocuk erkekliğe ilk adımı atarken, renkli görüntüler oluştu.

Alaplı'da Şölen başladı. Renkli görüntüler var

Alaplı Belediyesi 18. Geleneksel Sünnet Şöleni devam ediyor. Bu yıl ilk kez çocukların faytonla gezdiği etkinliklerde 50 çocuk erkekliğe ilk adımı atarken, renkli görüntüler oluştu.

Alaplı Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve Bu yıl 18.si gerçekleştirilen o sünnet şöleni bugün saat 10.00-10.30 arasında Belediye Binasında sünnet çocuklarına kıyafet giydirilmesi ile başladı. Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da 50 sünnet çocuğu için şölen düzenlediklerini belirterek, “Çocuklarımız aileleriyle doyasıya eğleniyor. Çocuklarımız için fayton ve at gezisi yaptık. Müzikli eğlenceden oluşan bir şölen düzenliyoruz. Ayrıca, bu yıl çocuklarımıza sürpriz hediyeler vereceğiz. Tüm halkımızı da yanımızda” dedi.

Zonguldakın Alaplı ilçesinde belediye tarafından bu yıl 18.cisi düzenlenen geleneksel sünnet şöleninde 50 çocuğa bisiklet hediye edildi.
Alaplı Belediyesi sünnet olan 50 çocuk için sünnet şöleni düzenledi. Bu yıl 18.cisi gerçekleştirilen sünnet şöleni 50 sünnet çocuğunu fayton ile şehir içi turu atması ile başladı. Alaplı sahilindeki amfi tiyatroda devam eden etkinliklerde çocuklar bisiklet verildi. Alaplının yöresel oyun havaları eşliğinde dans eden sünnet çocukları hediyelerini aldıktan sonra sahilde kısa bisiklet turu yaptılar.
Yapılan sünnet duasının ardından konuşan Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, bu yıl 50 çocuğu sünnet ettirdiklerini söyledi. Alaplı Ereğli Belediyesi olarak yıl içerisinde düzenledikleri sosyal etkinliklerden birisi olan sünnet şöleninde çocukların erkekliğe ilk adımı attıkları anı paylaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Tekin, çocukların bu günü unutmamaları için her birine bisiklet hediye vermeyi uygun gördüklerini belirtti.
Yapılan konuşma sonrası sünnet olan çocuklara bisikletlerinin hediye edilmesinin ardından şölen sona erdi.
Sünnet şölenine Alaplı Emniyet müdürü Erkan Tektaş,Alaplı Garnizon Komutanı Fuat Gençer, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, eski Belediye Başkanı Başkanı Halil Posbıyıkın yanı sıra CHP Zonguldak İl Başkanı, Alaplı CHP belediye meclis üyeleri, Sivil toplum Kuruluşlarının temsilcileri ile sünnet olan çocukların aileleri katıldı.

haber

haber

haber

haber

haber

haber

 

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2017, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48