Başkan Tekin, askerleri uğurladı

Başkan Tekin, askerleri uğurladı

Başkan Tekin, askerleri uğurladı

Belediye Başkanı Nuri Tekin’ninde katıldığı asker uğurlama töreninde  asker adayları, davul ve zurnalar eşliğinde katılacakları birliklerine uğurlandılar. Başkan Tekin, davul ve zurna ekibine bahşiş bıraktı.

Örf ve adetlerin  çok önemli bir yeri olduğunu ve Vatan savunması için yola çıkacak askerlerimizin yaşadığı güzel duygulara ortak olan Tekin ; Vatan hizmetine büyük bir heves ve arzu ile giden Gençlerimizin , Asker ocağı birlik ve beraberliğin hissedildiği, omuz omuza mücadele verilen peygamber ocağıdır. Rabbim nasip ederse askere gönderirken birlikte olduğumuz bekar  kardeşlerimizin inşallah düğünlerinde de yeniden bir araya geleceğiz. Vatanımızın savunması için hayatlarını kaybeden şehitlerimizden aldıkları şerefli bayrağı daha ileriye taşıyacaklarına dair inancım tamdır. Bu vatan, bu toprak sizlere emanet. Bu vesileyle bizleri bu kutlu güne kabul eden askerlerimize teşekkür ederim. Allah, onları ve tüm Mehmetçiğimizi her türlü kötülükten korusun dedi. 

    Yakınlarıyla birlikte otobüs terminaline gelen asker adayları, boyunlarına astığı Türk bayrağıyla davul- zurna eşliğinde halay çekti. Ardından otobüsün hareket saati yaklaşınca arkadaşlarının omuzlarına alınarak, En büyük bizim asker sloganlarıyla birlikte birliklerine uğurlandı. 

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2018, 21:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48