Başkan Tekin, eşiyle birlikte Gözleme Yaptı

Başkan Tekin, eşiyle birlikte Gözleme Yaptı

Başkan Tekin, eşiyle birlikte Gözleme Yaptı

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Alaplı Çekmen Bezi Sanat ve Yaşam Derneğinin Yeni Belediye Dükkanlarında açtığı sergiyi ziyaret ederek, sergi kapsamındaki gözleme yapan kadınlar ve Ressam Aydın Yılmazın resim sergisini gezdi.
Eşi Aysel Tekin ile birlikte gözleme sacının başına geçen Başkan Tekin, bir gözlemeyi de kendisi pişirerek, kendisiyle birlikte gelen ziyaretçilere ikram etti. Kendisi ve eşinin de köy çocuğu olduğunu, bu işlere yabancı olmadıklarını ifade eden Başkan Tekin, Bizim evimizde halen, köy evlerinde yapılan bir takım yiyecekler, evde hazırlanır. Gözleme de yapılır, yufka da açılır, reçel ve marmelat da yapılır. Dedi.
Dernek Başkanı Recep Tufanı ve Dernek üyelerini de da çekmen bezini ekonomiye kazandırdığı için tebrik eden Başkan Tekin, Yöremiz ekonomisi açısından da önemli bir çalışma yapıyorsunuz. Biz de elimizden geldiğince sizlere destek vermeye devam edeceğiz dedi.
Alaplı Çekmen Bezi Sanat ve Yaşam Derneği Başkanı Recep Tufan da, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekine Dernek faaliyetleri için yer tahsisinden ve diğer desteklerinden dolayı teşekkür etti.
Başkan Tekin ve eşi, Ressam Aydın Yılmazın sergisini de ziyaret ederek, eserlerle ilgili bilgi aldı.

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2017, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48