Başpehlivanların tamamı Alaplı Er meydanında

Edirne Kırkpınar'ın rövanşı Alaplı Er meydanında gerçekleştiriliyor. Tüm Başpehlivanlar Alaplı'da er meydanına çıkarak halkı selamladı...

Başpehlivanların tamamı Alaplı Er meydanında

Alaplı İlçesinde bu yıl 29uncusu düzenlenen yağlı güreşlerde finalde Salih Erinçyı yenen İsmail Balaban, başpehlivan oldu.
Geleneksel  Alaplı Yağlı Pehlivan Güreşleri, Alaplı Belediyesi önünde düzenlenen tören ile başladı. İlçe merkezinde yapılan kortej yürüyüşünün ardından güreşlerin yapılacağı alana geçildi. Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle müsabakaları ertelemek zorunda kaldıklarını söyleyerek, Babam Seçkin Tekin Alaplıda yıllarca belediye başkanlığı yaptı. 80 darbesini çok iyi hatırlıyorum. Babam o zaman görevden alındı. Çok zor günler geçirdik. Aradan 37 sene geçti. Falan ülkede hainlik hala bitmedi. Çok şükür biz bu darbe girişimini halkımızla birlikte atlattık. Bugün burada güreş müsabakalarının 29uncusu için buluştuk. Güreşlerin kıran kırana geçmesini temenni ediyorum. dedi. Alaplı Yağlı Pehlivan Güreşleri ağası Burhan Alper, 80 bin liralık bağışı ile tekrar ağalığa seçildi.
14 kategoride yapılan güreşlerde toplam 100 güreşçi derece için mücadele etti. En büyük ilgiyi başpehlivanlık mücadelesi gördü.  Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin son başpehlivanı İsmail Balaban, yarı finalde kardeşi Turan Balabanı yenen Ali Yanatmanı eleyerek finale çıktı. Balaban, finalde karşılaştığı Salih Erinçi de yenerek başpehlivan oldu. Güreşlerde dereceye girenlere ödüllerini Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin verdi.  Başpehlivan İsmail Balaban, centilmence kıran kırana müsabakalar sonucunda başpehlivan olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

 

.

 

haber

haber

haber

 

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2017, 18:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48