Beyaz bayrak sertifikaları verildi

Alaplı'daki okullara beyaz bayrak sertifikaları verildi

Beyaz bayrak sertifikaları verildi

Alaplıda Zonguldak Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından beyaz bayrak ve beslenme dostu okul projesi sertifika töreni düzenlendi.
Alaplı Anadolu Lisesi salonunda yapılan sertifika töreninde konuşan Zonguldak Halk Sağlığı Müdürü Fatih Akca, Alaplıda 34 okul beyaz bayrak sahibi olduğunu söyledi.Zonguldak genelinde en çok beyaz bayrak sahibi olan okul Alaplıda olduğunu analatan Akca, Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı işbirliği ile beyaz bayrak ve beslenme dostu projeleri çerçevesinde okul sağlığı çalışmaları ile ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile adımlar attık. Çocuklar bizim geleceğimiz her şeyimiz, ülkemizin teminatı olan çocuklarımızı eğitirken daha temiz ortamlarda ve hijyen kurallara dikkat edeceğiz. Zonguldakta en fazla beyaz bayrak sahibi olan okul Alaplımızda bu güzel başarıyı böyle devam ettirirlerse 2017 yılı sonunda İlçemizde beyaz bayraksız okul kalmayacak dedi.

Programda konuşan Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik ise İlçemizde 24 okula beyaz bayrak sertifikası, 7 okula ise beslenme dostu okul sertifikası verildiğini belirterek, Halk Sağlığı Müdürlüğümüzle yapmış olduğumuz istişareler sonucunda İlçemizde tek beyaz bayrak sahibi okul Kasımlı Okuluydu. Biz bu okulları artırmak için çalışma başladık. 6 ayda yaptığımız çalışma neticesinde İlçemizde beyaz bayrak alan okul sayısı 24e çıkartık. Ben emeği gecen herkese sonsuz teşekkür ediyorum dedi.

Ardından konuşan Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu Zonguldakda öğrenci sayısı konusunda birinci olduğunu maalesef okullaşma konusunda ise sonuncu olduğunu ifade etti. Zonguldakın ve Ankaranın sesimizi duymasını istediklerini belirten Eskioğlu, şunları söyledi:
Bu büyük başarıdan dolayı tüm eğitim camiasını kutladığını anlatarak, Zonguldak genelinde okullarda beyaz bayrakta birinci olan İlçemizde sabahın karanlığında evlerinden çıkıp akşamın karanlığında evlerine dönen öğrenci sayısında İlçemiz birinci sıradadır. Bu çelişkinin mutlaka giderilmesi gerekiyor. Madem ki başarıyı öğretmen,öğrenci veli üçgeninden alıyoruz. mekanlarda çok büyük önem taşıyor. Okullaşma konusunda Alaplı ne yazık ki sonuncu sırada. Bunda ne Milli Eğitim teşkilatı ne yerel yöneticilerin nede bizim bir vebalimiz yok. İsteme konusunda bir eksiğimiz yok. Okullaşma konusunda eksiğimizi dile getiriyoruz. Bunu sesimizi Zonguldaka ve Ankaraya duyuracak şekilde destek istiyoruz dedi.
Törene, Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Daire ve Okul Müdürleri ve öğretmenler katıldı.

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2017, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48