Çınar ağacı binanın üzerine yıkıldı

ALAPLI BELEDİYESİ TARAFINDAN CUMHURİYET CADDESİ ÜZERİNDE BAŞLATILAN KALDIRIM YENİLEME VE ÇALIŞMALARI SIRASINDA , DAHA FAZLA DAYANAMAYAN ÇINAR AĞACI,YAVAŞ YAVAŞ ŞANS ESERİ BİNANIN ÜZERİNE DEVRİLMESİ İLE BİRLİKTE FACİAYI ÖNLEDİ.

Çınar ağacı binanın üzerine yıkıldı

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde yol düzenleme çalışması sırasında kökleri zayıflayan bir çınar ağacı binanın üzerine devrildi. Olay sırasında binanın önünden geçen iki kişi şans eseri yara almadan kurtuldu.

Alaplı Belediyesi tarafından Cumhuriyet Caddesi üzerinde başlatılan kaldırım yenileme ve yol kaplama çalışmaları sırasında, köklerinin zayıflamasına daha fazla dayanamayan çınar ağacının, şans eseri binanın üzerine yavaş yavaş devrilmesi ile birlikte faciayı önlendi. Tonlarca ağırlığındaki ağacın devrildiğini gören vatandaşlar da hemen itfaiye ekiplerine haber verdi. Ölen ya da yaralanın olmadığı olay sonrası çevreden geçen vatandaşlar; diğer ağaçların da tehlike oluşturabileceğini ifade ederek tepki gösterdiler. Olay sonrası bölgeye gelen belediye ekipleri cadde üzerindeki diğer ağaçları korumaya aldı. Binanın üzerine yıkılan çınar ağacı itfaiye ekipleri tarafından parçalara ayrılarak kaldırıldı.

Olayın şokunu atamadığını söyleyen Adil Özmen "Çınar ağacının yanından geçerken çatırdama sesleri gelmeye başladı. Ardından da yavaş yavaş binanın üzerine devrildi. Yola doğru devrilmediği için şükrediyoruz. Kimsenin zarar görmemesi bizi sevindirdi. Verilmiş sadakamız varmış. Buna benzer üç adet daha çınar ağacı var. Acilen bu ağaçların köklerine toprak ilave edilerek koruma altına alınmasını istiyoruz” dedi.

Gündem

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2020, 17:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48