Engelleri spor ile aşıyorlar

ALAPLI MYO “KIRSALIN YILDIZLARI ENGELLERİ SPOR İLE AŞIYOR.” PROJESİ KAPSAMINDA PİKNİK DÜZENLEDİ.

Engelleri spor ile aşıyorlar

Bülent Ecevit Üniversitesi Alaplı Meslek Yüksek Okulu tarafından hazırlanan Kırsalın Yıldızları Engelleri Spor ile Aşıyor Projesi kapsamında piknik etkinliği düzenlendi.

Alaplı MYO Müdür Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Ömer Dereli, yaptığı yazılı açıklamada, okul tarafından hazırlanan ve Gençlik ve Spor Bakanlığınca desteklenen proje sayesinde kırsalda eğitim gören öğrenci ve engelliler spor yaparak kültürel gezilere katıldığını belirtti.

Engelli öğrenciler başta olmak üzere 120 öğrencinin katıldığı piknik organizasyonu düzenlendiklerini kaydeden Dereli, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Proje 7 ay önce başlamıştı. Proje kapsamında Çatak Köyü Ortaokulu öğrencileri ve Kuzey Bakım Merkezinde kalan engelli kardeşlerimiz spor salonumuzda 7 ay süreyle spor yaparak gönüllerince eğlendi. Burada onlara basketbol, voleybol ve masa tenisi eğitimleri verdik. Ayrıca kültürel gezilerimiz oldu. Bugün de piknik organizasyonunda bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 27 Nisanda Çanakkale gezisinin ardından 30 Nisanda projemiz sona erecek.

 
Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2018, 07:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48