Girişimcilik kursu hayaline kavuşturdu

Girişimcilik kursu hayaline kavuşturdu

Girişimcilik kursu hayaline kavuşturdu

onguldakın Alaplı ilçesinde yaşayan 34 yaşındaki Emrullah Aydın, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının (KOSGEB) sağladığı hibe krediyle kurduğu atölyesinde çocuk odası takımı üretmesinin ardından internet üzerinden aldığı siparişlerle satış yapıyor.

İlçede 1995de bir marangoz ustasının yanında çırak olarak işe başlayan Aydın, zamanla kendini geliştirerek iş yeri açmaya karar verdi. 

Geçen yıl girişimcilik kursunu bitiren ve KOSGEBden hibe kredi alabilmek için hazırladığı projenin onaylanmasıyla 50 bin lira hibe destek alan Emrullah Aydın, 2017de kendine bir atölye kurarak çocuk yatak odası takımı üretmeye başladı. 

Ürünlerinin internet üzerinden satışına başlayan Aydın, kısa sürede siparişlere yetiştiremeyince 6 kişiye istihdam sağladı. Yaklaşık bir yıldır internet üzerinden yüzlerce çocuk yatak odası takımı satışı yapan Aydın, 100 kişinin çalışacağı büyük bir fabrika kurmayı hedefliyor. 

Emrullah Aydın, yaptığı açıklamada, geçen yıl girişimcilik kursunu tamamlamasıyla birlikte hazırladığı projenin onaylandığını ve babasının desteğiyle gecen yıl 100 metrekare bir atölye açtığını söyledi. 

Atölyenin içindeki malzemeleri KOSGEB desteğiyle aldığını ifade eden Aydın, şöyle konuştu: 

Hayalimde hep çocuk yatak odası takımı yaparak satmak vardı. Çizimlerimi kendim yaptım ve babamla birlikte üretmeye başladık. İnternet üzerinden çocuk odası takımı satışını yapmaya başlayınca talep çoğalmaya başladı. Talep artınca 6 kişi istihdam ettim. Bir yıldır yaptığımız çocuk yatak odası takımını internet üzerinden 81 ile satıyoruz. Çok fazla talep olduğu için yetiştirmekte güçlük çekiyoruz. 

- İlçe ekonomisine katkıda bulunmak istiyor

Emrullah Aydın, en büyük hayalinin 100 kişinin çalışabileceği büyük bir fabrika kurmak olduğunu belirterek, Alaplı OSBde arsa satın aldık. İnşallah ileride 100 kişinin çalışabileceği büyük bir fabrika kurarak yaşadığım ilçenin ekonomisine katkıda bulunmak istiyorum. Benim gibi genç arkadaşlarım eğer kendilerine ait bir iş yeri açmak istiyorsa mutlaka girişimcilik kurslarına katılarak KOSGEB hibe kredilerinden faydalanmalı. diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2018, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48