Gönül Gözleriyle Oynadılar.

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde farklı mesleklerde çalışan 5 görme engelli, kurdukları futbol takımıyla lig şampiyonlukları yaşamayı hedefliyor.

Gönül Gözleriyle Oynadılar.

Zonguldakın Alaplı ilçesinde farklı mesleklerde çalışan 5 görme engelli, kurdukları futbol takımıyla lig şampiyonlukları yaşamayı hedefliyor.

İlçede ikamet eden devlet memuru, sanayici, öğrenci ve emekli görme engelli 5 arkadaş, Alaplı Anadolu Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği öncülüğünde bir araya gelerek görme engelliler futbol takımı kurdu. Daha sonra, biri kaleci, iki kişinin daha katılmasıyla oluşturulan 7 kişilik görme engelliler futbol takımı, boş zamanlarında bir araya gelerek top koşturuyor.

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu bünyesindeki futbol liglerine kaydolan Alaplı Anadolu Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Futbol Takımı, Alaplı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Futbol Antrenörü Gökhan Cengizin yönetiminde antrenmanlarına başladı.

Takım ilk etapta, 24-29 Temmuzda Konya ve 2-6 Ağustosta Çanakkalede düzenlenecek yükselme grubundan çıkarak, 2. Lige yükselmeyi amaçlıyor.

Hedefimiz 1. Ligde şampiyonluk yaşamak

Alaplı Anadolu Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı görme engelli İsmail Korkut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Zonguldakta kalp gözüyle gören ve futbol aşkları sayesinde engel tanımayan engelli 5 kişinin bir araya gelerek görme engelliler futbol takımı kurduklarını söyledi.

Futbol oynamayı sevdiklerini, kurdukları takıma tüm görme engellileri davet ettiklerini anlatan Korkut, Kulüp olarak ilçemizin yanı sıra çevre ilçelerde yaşayan engellilerimizi bir araya getirerek görme engelliler futbol takımızı kurduk. dedi.

Korkut, şöyle devam etti:

Aramızda ilk defa zilli topla futbol oynayan arkadaşlarımız da var. İyi hazırlanarak yükselme grubundan 2. Lige çıkmayı hedefliyoruz. Sonrasında hedefimiz 1. Ligde şampiyonluk yaşamak. Biz bunu kurduğumuz oturarak voleybol takımızda başardık. Bu yıl Türkiye şampiyonu olduk. İnşallah bunu görme engelliler futbol takımızla da başaracağız.

Kulüplerinin engellilere açık olduğunu dile getiren Korkut, Görme engelliler futbolunun, diğer spor branşlarında olduğu gibi engellilerin sosyal yaşama katılımlarına önemli katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Engellilerin sosyal yaşama katılımlarına önemli katkı sağlayacağını düşünerek böyle bir takım kurduk. diye konuştu.

Şu an 7 kişilik takım kurduklarını kaydeden İsmail Korkut, Antrenör Gökhan Cengiz önderliğinde antrenmanları sürdürdüklerini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2017, 09:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48