Hisarcıklıoğlu Alaplı'da

Hisarcıklıoğlu Alaplı'da

Hisarcıklıoğlu Alaplı'da

Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Alaplı Ticaret ve Sanayi Odasının (TSO) düzenlediği Ekonomiye Değer Katanlar ödül törenine katılmak için Zonguldaka geldi.
Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Alaplı Yüksek Meslek Okul Konferans Salonundaki ödül töreninde yaptığı konuşmada, iş adamlarının ekonomik faaliyetleri kadar güveni, inancı ve girişimci cesaretinin, Türkiyeyi dünyanın sayılı ekonomilerinden olmasını sağlayacak en önemli güçlerden biri olduğunu söyledi. Hisarcıklıoğlu, Zonguldak ilinin diğer illerin yaşam endeksine göre daha iyi olduğunu ve Alaplının cazibesinin arttığını anlatarak Alaplıya hayırlı işler için geldiklerini anlattı.
Hisarcıklıoğlu, sözlerine şöyle devam etti: Eskiden Odalar-Borsalar ne iş yapıyor, diyorlardı. O devir çok geride kaldı. Odalarımız-borsalarımız artık proje fabrikası gibi çalışıyor. Artık odalarımız sizlere her alanda en iyi hizmeti üretiyor. Sizin işlerinizi geliştirmeniz, daha çok kazanmanız için çalışıyor, sıkıntılarınızı hükumete iletiyor, çözüm arıyor ve buluyor. Recep Ocak kardeşim Alaplıyı marka yapmak için önemli adımlar attı ve gece gündüz Alaplının mesellerini Ankarada dile getirmesi ve çözümlemesi noktasında beni aradığında şahittim haberiniz olsun. Sizlerin adına beni arayıp duruyor. Özelikle Organize Sanayi gelişmelerini biraz önce dinledik. Artık son safhaya gelinmiş durumda. Kaymakamımızla konuştuğumuzda verdiğimiz tahsisin verebileceğimiz üzerinde talep var. Bu aslında Alaplının geleceğini gösteriyor. Bu demektir ki bu OSB ile işimiz bitiyor, yeni bir OSBye daha ihtiyacımız var. Alaplının geleceği, geçmişi gibi parlak olacak inşallah. İş dünyasında güzel gelişmeler yaşanıyor
Konuşmaların ardından Alaplı ekonomisine istihdam sağlayan ve değer katan kuruluşların temsilcilerine protokol mensupları tarafından ödülleri verildi.

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2018, 16:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48