"İMAM HATİPLİLER GÖZ NURU OLUYOR" KAMPANYASI

"İMAM HATİPLİLER GÖZ NURU OLUYOR" KAMPANYASI

"İMAM HATİPLİLER GÖZ NURU OLUYOR" KAMPANYASI

Zonguldakta lise öğrencilerinin, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ve ÖNDER İmam Hatipliler Derneğinin, İmam hatipliler göz nuru oluyor sloganıyla başlattığı kampanya kapsamında topladıkları para, Afrikalı çocuklara gönderildi.
Alaplı İmam Hatip Lisesi öğrencileri, harçlıklarından arttırdıkları paraları, kampanya kapsamında okullarına yerleştirilen kumbaralarda biriktirdi. Toplanan para, İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (ALİMDER) Başkanı Osman Odabaşa teslim edildi.
Odabaş, yaptığı açıklamada, İHH ve Önder İmam Hatipliler Derneğinin, Afrikadaki katarakt hastaları için İmam hatipliler göz nuru oluyor sloganıyla Türkiye çapında bir kampanya başlattığını söyledi.
Alaplı İmam Hatip Lisesinden toplanan bin lira ile Afrikada yaşayan 3 çocuğun katarakt ameliyatı olabileceğine dikkati çeken Odabaş, Proje kapsamında ilçemizdeki İmam hatip lisesinde bir kampanya başlattık. 2 ay önce sınıflarımıza kumbaralar dağıttık. Bu kumbaralara öğrencilerimiz gönüllülük esasına dayanarak kendi harçlıklarından arttırdıkları bozuk paraları atarak katkıda bulundular. Buradan toplanan parayla Afrikada yaşayan çocuklarımızın katarakt ameliyatı olmalarını sağlayacağız. İnşallah kampanya Türkiyede yayılır ve Afrikada katarakt ameliyatı olmayı bekleyen çocuklarımıza şifa olur. diye konuştu.
Okul Müdürü Dursun Adar da öğrencilerin gösterdiği duyarlılıktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2017, 21:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48