Kıbrıs gazisi eşinin, vasiyetini yerine getiriyor

Nazmiye Karaman, geçen yıl vefat eden eşi Kıbrıs gazisi İsmail Karaman'ın vasiyetini yerine getirebilmek için ilçedeki tüm resmi törenlere katılıyor.

Kıbrıs gazisi eşinin, vasiyetini yerine getiriyor
Alaplı ilçesinde geçen yıl prostat kanseri nedeniyle hayatını kaybeden Kıbrıs gazisi İsmail Karamanın eşi Nazmiye Karaman, eşinin vasiyetini yerine getirebilmek için ilçedeki tüm resmi törenlerde yer alıyor.  

Türkiye Muharip Gaziler Derneği ile birlikte törenlere eşinin şeref madalyasının takarak katılan Karaman (65), Kıbrıs gazisi eşinin vasiyetini yerine getirmenin gururunu yaşıyor. 

Karaman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eşinin vasiyetini yerine getirebilmek için tüm resmi törenlerde yer aldığını söyledi. 

Eşinin geçen yıl hastalanarak hayatını kaybettiğini hatırlatan Karaman, şöyle konuştu:

Kendisi hayattayken ilçede düzenlenen tüm resmi törenlere katılırdı. Bu konuda çok hassastı. Bana ölmeden önce vasiyet etmişti. Sağlığımda kendisinin yerine şeref madalyasını takarak tüm törenlere katılmamı istemişti. Bende onun vasiyetini yerine getiriyorum. İlçedeki tüm resmi törenlere katılıyorum. Onun yaşadığı hazzı, sevinci, mutluluğu ben her törende yaşıyorum.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Alaplı Şube Başkanı Muhammer Özdemir ise, kendileriyle birlikte resmi törenlerde yer alan Nazmiye Karaman ile onur duyduklarını ifade etti. 

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2017, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48