O İTFAİYE ERLERİ TABURCU EDİLDİ

O İTFAİYE ERLERİ TABURCU EDİLDİ

Alaplı'ya bağlı Yeni Siteler Mahallesinde bulunan 3 katlı binanın çatı katında çıkan yangına müdahalede bulunurken İtfaiye erleri Muhammet Kaya, Çetin Güner ve Turgay Özcan yaralanmıştı. Hastaneden taburcu oldukları ve durumlarının iyi olduğu öğrenilen İtfaiye erleri, kaldıkları hastaneden mesaj yayınladı.

İtfaiye eri Çetin Güner'in mesajı şu şekilde;

İlçemizde yaşanan üzücü olayda bina içerisinde bulunan tüm vatandaşlar, Alaplı belediyesi itfaiye müdürlüğü olarak tüm ekip arkadaşlarımız ile tam takım tam teçhizat ile yangına müdahale edilmiştir. Yangın esnasında, yanan daire içerisinde mahsur kalan son vatandaşı alma esnasında, binaya çekilen kaçak elektrik yüzünden üç itfaiye arkadaşımız ile elektriğe maruz kalıp yaralanmış olup tedavilerimiz yapılıp şuan sağlık durumumuz Allah'a şükür iyidir. Arayan soran herkesten Allah razı olsun yangının başından sonuna kadar hastane de de bizi yalnız bırakmayan belediye başkanımız Nuri Tekin ve Sinan Taşkın müdürümüze de teşekkür ediyoruz. Sağlık durumumuz iyi bugün olsa bu yangın yine hiç düşünmeden girer, vatandaşımızı almak için canımızı ortaya koyarız. Çünkü bizim işimiz can kurtarmak. Allah'a şükürler olsun ki bu mesleği icra ediyoruz. Yaralı kurtarıp hastanede ölen vatandaşımızın mekanı cennet olsun. Yaşanan üzücü olayda, bölgenin elektriğinin kesilmediği halde ekipler olarak, kendi canımızdan vazgeçip elektik akımına kapılmamıza rağmen, elektrik akımı kesmek için gelecek ekibi beklemeden müdahalede bulunmak zorunda kaldık. Bir can olduğundan düşünmedik bir an olsun, içeri girdik. Bugün olsa yine gireriz. Keşke olmasaydı keşke yaşanmasaydı ama afet bu diyecek bir şey yok. Allah, can kurtarmak, korumak için görev yapan tüm insanlara güç kuvvet versin.

Alaplı Bölge İtfaiye Müdürü Sinan Taşkın ise paylaşımında şu ifadeleri kullandı;

İtfaiye erlerimizin durumları iyi, taburcu oldular. Pazartesi görevlerine geri dönecekler. Belki pelerinlerimiz yok ama insanların kaçtıkları yerlere, koşarak girmeye devam edeceğiz; canını hiçe sayarak görev yapan, göreve giderken ailesi ile vedalaşan tüm iş kollarında çalışanlara selam olsun...

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2020, 09:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48