Öğrenciler Maden müzesini gezdi

Öğrenciler Maden müzesini gezdi

Öğrenciler Maden müzesini gezdi

ZONGULDAK - Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Alaplı Meslek Yüksekokulunda (MYO) eğitim gören öğrenciler, Zonguldak Maden Müzesi ile Gökgöl Mağarasıgezdi.

Alaplı MYO Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Hafize Yeğen, yaptığı yazılı açıklamada, makine programı dersi kapsamında 27 öğrencinin katılımıyla Zonguldak Maden Müzesi ile Gökgöl Mağarasına gezi düzenlendiğini belirtti.

Gezinin faydalı geçtiğini ifade eden Yeğen, şunları kaydetti:

Okulumuzun makine programı bölümünden 27 öğrencimize Zonguldak ve çevresinin kültürel ve turistik yerlerini tanıtmak ve ders kapsamında mağara gezildi. Yaklaşık 350 milyon yaşında olan ve 875 metrelik yürüyüş yoluna sahip olan mağaranın girişten büyük çöküntü salonuna kadar olan bölümleri fosil giriş, astım salonu, harikalar salonu ve mucizeler salonu gibi adlarla nitelendirilen bölümler gezildi. Gezi kapsamında bu ayrıntıları öğrenciler birebir görme ve tanıma imkanı buldular. Mağara gezisinin ardından Türkiyenin ilk maden müzesi olan Zonguldak Maden Müzesini gezdik. Öğrenciler geçmişten bugüne madencilik faaliyetlerinde kullanılan araç, gereç ve malzemelerin sergilendiği müzede tanıma fırsatı buldu.

haber

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2017, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48