RABİA BAŞER AÇIKGÖZ GÖREVİNE BAŞLADI

RABİA BAŞER AÇIKGÖZ GÖREVİNE BAŞLADI

Alaplı Devlet Hastanesi’ne Başhekim olarak atanan ve daha öncede hastanede doktorluk yapan Kadın Doğum Uzmanı Rabia Başer Açıkgöz görevine başladı.

Alaplı Devlet Hastanesi’nde daha önce kadın doğum uzmanı olarak görev yapan ve Alaplı da üç yılda başarılı çalışmalara imza atan Kadın Doğum Uzmanı Rabia Başer Açıkgöz poliklinik ve başhekimlik hizmetine başladı.

Alaplı Devlet Hastanesi'nin yeni Başhekimi Açıkgöz; “Görev yaptığım hastaneye başhekim olarak gelmek beni çok sevindirdi. Alaplı tanıdığım bildiğim bir yer. İnsanları çok sıcak kanlı. Gerek başhekimlik görevimde gerekse poliklinik hizmetimde olsun elimden geleni yaparak en iyi hizmeti vermeye çalışacağım. Daha önce burada birçok normal doğum, ameliyat ve sezaryen doğum gerçekleştirdik. Bu hizmetlerim yine aynı şekilde devam edecek.”dedi.

RABİA BAŞER AÇIKGÖZ KİMDİR?

04.03.1987 Ankara doğumludur. Lise eğitimini 75. Yıl Anadolu lisesi, Tıp Eğitimini Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi, Uzmanlığını ise Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı alanında tamamlamıştır. 2012-2013 Mardin Dargeçit İlçe Hastanesi Toplum Sağlığı Hekimliği, 2013 – 2017 yıllarında arasında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği, 2017 – 2020 yılları arasında Alaplı Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği, Mart 2020 Bartın Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları Doğum Uzmanı olarak görev yapmış ve daha sonra Alaplı Devlet Hastanesi’ne başhekim olarak atanmıştır.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2020, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48