Yavru Köpeklere Kadınlardan Şefkat Eli

Yavru Köpeklere Kadınlardan Şefkat Eli

Yavru Köpeklere Kadınlardan Şefkat Eli

ZONGULDAK - Zonguldakın Alaplı ilçesi Yeni Siteler Mahallesinde yaşayan kadınlar çöp kutusu yanında buldukları 10 yavru köpeğe sahip çıktı.

Yeni Siteler Mahallesinde yaşayan 5 kadın, 10 yavru köpeği kendi imkanlarıyla yaptıkları kulübede evlerinden artan yemeklerle sırayla beslemeye başladı.

Kadınların bakmaya başladığı yavru köpeklere mahalle sakinleri de sahip çıktı.

Mahalle sakinlerinden Hatice An Öner, yaptığı açıklamada, yavru köpeklerin çöp kutusu yanına bırakılmasına mahalle sakinleri olarak çok üzüldüklerini söyledi.

Komşularıyla yavru köpeklere kulübe yaptıklarını evden artan yemeklerle de yavru köpekleri ve annesini beslemeye başladıklarını belirten Öner, şöyle konuştu:

Bir ağacın yanında yeni doğmuş 10 tane yavru köpek görünce yavruları alarak yaptığımız kulübede beslemeye başladık. Bir komşumuz rahatsız olmuş ve yavruları bir kutunun içine koyarak çöp konteynerinin yanına bırakmış. Biz de tekrar bu yavruları oradan alarak kulübesini başka bir alana taşıyarak beslemeye devam ettik. Önceleri 5 kişi sırayla yavru köpeklere bakıyorduk ancak şimdi mahalle sakinleri her gün yavrulara ve annesine yemek götürüyorlar. Mahallemiz bu yavrulara sahip çıktı. Kulübesini temizleyerek karınlarını doyuruyorlar.

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2017, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48