Bartın’da fabrikanın hurdalık deposundaki yangın kontrol altına alındı

Bartın’da Organize Sanayi Bölgesinde Faaliyet Gösteren Bir Demir Çelik Fabrikasının Hurdalık Deposunda Çikan Yangın Kontrol Altına Alındı. İl Ve İlçe Ve Belde Belediyelerinin Müdahale Ettiği Yangında Soğutma Çalişmalarina Başlandı.

Bartın’da fabrikanın hurdalık deposundaki yangın kontrol altına alındı

Bartın’da Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren bir demir çelik fabrikasının hurdalık deposunda çıkan yangın kontrol altına alındı.

Edinilen bilgilere göre, Kurtköy mevkisinde bulunan Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren bir demir çelik fabrikasının hurda deposunda çıkan yangın uzun süren çalışmalar neticesinde kontrol altına alındı. İl, ilçe ve belde belediye itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangında ekipler soğutma çalışmalarını sürdürürken, alandaki hurda demirlerin taşınmasına da başlandı. Yaklaşık 500 ton hurda demirin bulunduğu depoda kaynak çalışması sırasında sıçrayan kıvılcımlar yüzünden çıkan yangında alandaki lastik ve madeni yağlar tutuştu. İş makineleri ve kamyonların gece boyunca kireç ve kumla mücadele ettiği yangında kızgın hale gelen demirler su ile mücadeleyi etkisiz kıldı. Bartın Belediyesinin yanı sıra, 5 ilçe ve beldenin itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangında yaklaşık 15 saat sonra sonuç alınabildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2020, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48