Bartın'da 1 Mayıs hazırlıkları

Bartın'da 1 Mayıs hazırlıkları

Bartın'da 1 Mayıs hazırlıkları

BARTIN - Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Amasra Şube Başkanı Ertan Kaya, 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Gününü kutlayacaklarını belirtti.

Kaya, Kamu Emekçileri Sendikası Şubesinde, 1 Mayıs Tertip Komitesi adına yaptığı açıklamada, eşitlik, özgürlük, kardeşlik, laiklik ve demokrasi için 1 Mayısı kentte kutlayacaklarını söyledi.

İşçileri, kamu emekçilerini, emeklileri, işsizleri, yoksulları, kadınları, gençleri, çocukları ve duyarlı Bartın halkını emek, barış, laiklik, özgürlük ve demokrasi talebi ile 1 Mayıs ta alanlara çağırdıklarını ifade eden Kaya, şöyle konuştu:

Bu ülkenin tüm değerlerini ve güzelliklerini üretenler, emeğiyle bu ülkeyi var edenler 1 Mayısta buluşuyor. Çalışırken ölmek sakat kalmak, tükenmek istemeyenler, yaşamı savunanlar buluşuyor. Bize dayatılan bu vahşi sermaye düzenine karşı işini, ekmeğini, kömürünü, şekerini, deresini, ormanını, vadisini, tarlasını ülkesini geleceğini savunanlar buluşuyor. Şiddete, ayrımcılığa, tacize, tecavüze, istismara, yok sayılmaya karşı emeğimiz, bedenimiz, kimliğimiz bizimdir diyen kadınlar buluşuyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2018, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48