Bartın'da, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma

- Bartın'da, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Eski Amasra Sahil Güvenlik Grup Komutanı Binbaşı Bünyamin Kopoycu ve ile eski TCSG 22 bot komutanı Üsteğmen Emre Dündar'a müebbet hapis cezası verildi

Bartın'da, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma

BARTIN - Bartında, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, anayasayı ihlal ve silahlı terör örgütü yöneticiliği ve üyeliği suçlamasıyla haklarında dava açılan, eski Amasra Sahil Güvenlik Grup Komutanı Binbaşı Bünyamin Kopoycu ve ile eski TCSG 22 bot komutanı Üsteğmen Emre Dündara müebbet hapis cezası verildi.

Bartın Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar Bünyamin Kopoycu ve Emre Dündar, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.

Dündar, savunmasında, darbe girişimi akşamı çekilen sıkıyönetim mesajını hiç görmediğini ileri sürdü.

Darbe girişimiyle hiçbir alakasını olmadığını iddia eden Dündar, Bizler ülkesine ve vatanına bağlı şerefli Türk subaylarıyız. Bu yaşıma kadar hiçbir insana en ufak bir olumsuzluk içinde olmadım. Hakkımdaki suçlamaları kabul etmiyorum. Beraatimi ve tahliyemi talep ediyorum. diye konuştu.

Kopoycu da, 15 Temmuz akşamı darbe zihniyetinde olmadıklarını, güvenlik gerekçesiyle botları seyre kaldırdığını iddia etti.

Darbe girişimini anladığı anda botların geri çekilmesi talimatını verdiğini ifade eden Dündar, Benim kontrolümdeki tüm botlara benim dışımdaki hiçbir emri uygulamayın emrini verdim. Suçsuzum, beraatimi ve tahliyemi talep ediyorum. şeklinde savunma yaptı.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, Dündar ve Kapoycuyu anayasayı ihlal ve silahlı terör örgütü yöneticiliği ve üyeliği suçlarından müebbet hapis cezasına çarptırdı.

Heyet, tutuksuz yargılanan sanıklar A.G, A.E.K, A.Ç, B.K, E.Ş, E.A, H.T, H.G, D.Y, S.G, S.Ç, H.A, T.B, Y.Ü, Y.D, Y.Pnin ise delil yetersizliğinden beraatine karar verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2017, 20:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48