Bartın'da FETÖ/PDY davalarında karar

Bartın'da FETÖ/PDY davalarında karar

Bartın'da FETÖ/PDY davalarında karar

BARTIN - Bartında Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduğu iddiasıyla yargılanan 6 sanığa, 4 yıl 2 ay ile 7 yıl 6 ay arasında değişen hapis cezaları verildi.

Bartın Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmalar kapsamında, silahlı terör örgütü üyeliği suçlamasıyla ayrı ayrı yargılanan tutuklu sanıklar mühendis Eyüp Yatgın, gelir uzmanı Hatice Kahraman, daha önce meslekten ihraç edilen öğretmenler Emrullah Örs ve Recep Kaya, tutuksuz sanıklar Mehmet Ünsal ve veteriner Engin Cebeci hakkındaki davalar karara bağlandı.

Bartın Ağır Ceza Mahkemesindeki karar duruşmalarına, Yatgın, Kahraman, Örs ve Kaya, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılırken, tutuksuz sanıklar Ünsal ve Cebeci de salonda hazır bulundu.

Savunmalarının ardından mahkeme heyetince son sözleri sorulan sanıklar, terör örgütü üyeliği suçlamasını kabul etmeyerek, beraatlerini talep etti.

Mahkeme heyeti, silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan Mehmet Ünsala 5 yıl, Engin Cebeciye 4 yıl 2 ay, Hatice Kahraman ile Emrullah Örse 6 yıl 3 ay, Eyüp Yatgın ile Recep Kayaya 7 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

Mahkeme, etkin pişmanlık yasasından yararlanarak itirafçı olan Engin Cebeci ve Mehmet Ünsal ile diğer sanıklar Hatice Kahraman ve Emrullah Örsün adli kontrol şartıyla tahliye edilmesine hükmetti.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2017, 20:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48