Bartınlı sporcu Avrupa ikincisi oldu

Bartınlı sporcu Avrupa ikincisi oldu

Bartınlı sporcu Avrupa ikincisi oldu

BARTIN - Ukraynanın Uzhgorod kentinde yapılan Combat Ju Jutsu Avrupa Şampiyonasında, Bartınlı sporcu Yusuf Selim Akının Avrupa ikincisi olduğu bildirildi.

Ju Jitsu Federasyonu Başkanı Hulisi Elmas, yaptığı yazılı açıklamada, Akının henüz yeni olmasına rağmen bir yıl içinde birçok başarıya imza attığını belirtti.

Ju Jitsu sporunda Türkiye Şampiyonlukları da bulunan Akının, ayrıca Budokaido Kyokushin branşında da milli sporcu olarak Yeşil Bartın Spor Kulübünde forma giydiğini ifade eden Elmas, şunları kaydetti:

Ukraynanın Uzhgorod kentinde yapılan Combat Ju Jutsu Avrupa Şampiyonasında Bartınlı sporcu Yusuf Selim Akın, 75 kilo sıkletinde Avrupa ikincisi olmuştur. Gaziantep bölgesi antrenörü ve Combat Ju Jutsu Milli Takım Teknik Direktörü Mehmet Çetin Karakurt ile Milli Takım Antrenörü Ramazan Yükselin nezaretinde mücadele eden ulusal takımımız takım halinde üçüncülük kürsüsünde yerini aldı.

Hemen hemen bütün sıkletlerde birinci ve ikincilik dereceleri ile en çok madalya toplayan Ukrayna ülke olarak 1. Azerbaycan 2. Türkiye 3. oldu. Birçok ülkenin dereceye giremeyip Türkiyenin üçüncü olması neticesinde sporcularımız dikkatleri üzerinde toplamayı başarmıştır.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2017, 14:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48